Skip to content Skip to footer

2 Günde Madrid

Herkese merhaba! Bugünkü “2 Günde Madrid” yazımda sizi İspanya’nın başkenti Madrid’de iki günlük bir gezintiye çıkarıyorum.

Madrid, büyüleyici mimarisi, geniş sokakları ve oldukça lezzetli yemekleri ile bilinmektedir. Şehrin dört bir yanında Flamenko’nun ruhunu hissedebilirsiniz. Kültürel tarihi ile öne çıkan bu şehir, görülmesi gereken yerler listenizde mutlaka olmalı diye düşünüyorum.

“2 günde Madrid’de nereler gezilir, ne yenir?” sorularının cevabını alacağınız yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

  1. GÜN

Madrid’in tek havalimanı olan Barajas Havalimanı’na İstanbul’dan yaklaşık 4.5 saatte ulaştık. Mimarisi ve kültürel tarihi önce çıkan bu şehirde ilk durağımız müzeler olacak elbette.

Reina Sofia Müzesi 

Öncelikle İspanyol sanatının Picasso, Miro, Dali gibi ressamlarını ağırlayan müzeye gidiyoruz. Picasso’nun ünlü eseri Guernica’da burada yer almaktadır.

2 Günde Madrid

El Retiro Park

Şehrin en önemli noktalarından biridir bu park. 350 hektarlık bir alana yayılmıştır. İçerisinde yapay göl, kafeler ve heykeller bulundurmaktadır. Çimlerin üzerinde müzik yapanlar, kitap okuyanlar, kafelerde kahvesini yudumlayıp keyifle zaman geçiren insanlarla dolu olan bu park insanı huzurla dolduruyor.

Palacio de Cristal

Camdan yapılan bu yapı parkın içerisinde bulunmaktadır. İçerisinde yılın belli zamanlarında sergiler de gerçekleşmektedir. 

  1. GÜN

2 Günde Madrid

Puerta del Sol Meydanı

“Güneş Kapısı” anlamına gelmektedir. Tarihte pek çok olaya tanıklık eden bir meydandır. Aynı zamanda çoğu etkinlik ve kutlamanın yapıldığı yerdir. 

Prado Müzesi

Retiro Park’a 10 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Müzeyi ücretsiz olarak gezebileceğiniz günler de mevcut. Reina Sofia Müzesi ile beraber gezilmesi gereken bir müzedir.

Santiago Bernabeu Stadı

Futbol tutkunları için Madrid denildiğinde akla ilk gelen Real Madrid futbol kulübüdür. Santiago Bernabeu Stadı burada yer almaktadır. Stadın sahibi de Real Madrid kulübüdür. 

Ne Yiyelim?

Madrid’de en meşhur yemek Tapastır. Tapas bir nevi meze gibi, mini bir atıştırmalıktır. 

Sonrasında tatlı olarak churrosu kesinlikle denemek gerekiyor. Özellikle çikolatayı seviyorsanız ?

Milli içecekleri ise Sangria. Sangria meyveli şarap kokteylidir. Denemeden dönmeyin..

Zehra AYNACI

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Facebook grubumuz için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla
-Twitter hesabımız için tıkla!

Diğer yazılarımız için tıkla!

Bir Yorum Bırak