Skip to content Skip to footer

DiscoverEU Bilgilendirme ve Başvuru Webinarı | Uygulamalı

DiscoverEU projesiyle tüm Avrupayı Trenle gezebileceğini biliyor musun?

DiscoverEU programı, 18 yaşındaki gençlerin tren yolları ile Avrupa’nın birçok şehrini gezerek o şehirlerin doğal güzelliklerini keşfetmelerini sağlayan ve aynı zamanda farklı bölgelerdeki farklı insanlarla tanışarak onların kültürel zenginliklerini tanımalarına imkan sağlayan bir Erasmus+ programı eylemidir.

Yalnızca 18 yaşındaki gençlerin başvurabildiği bu projeye başvurabilmek için yılda 2 defa açılan proje başvuru dönemlerinde başvurunuzu yapmalısınız!

DiscoverEU Tecrübe Paylaşımı ve Bilgilendirme Webinarı  ile DiscoverEU ile tecrübe etmiş olduğumuz deneyimleri aktararak sizin bu deneyimler üzerinden DiscoverEU ile ilgili tüm detaylara hakim olmanız sağlanacaktır. Ayrıca DiscoverEU hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bu Webinarda sorabileceksiniz. 

Webinarda eğitimleri Türkiye’nin en büyük DiscoverEU topluluğunun kurucusu ve ilk DiscoverEu programı katılımcılarından Hasan Erdem Çelik verecek. 

Kayıt ve ödeme için aşağıda bulunan kayıt formunu doldurabilirsin! Ekibimiz sizinle ödeme bilgisi ve kayıt için en kısa zamanda iletişime geçecektir.

HEMEN BURADAN KAYIT OL

Eğitime Kimler Katılabilir?

-Avrupadaki onlarca şehri bir ay içerisinde hızlı hızlı gezerek maceralı bir yolculuk yapmak isteyenler

-Çok düşük masraflarla çok fazla şehir görmek isteyenler

-Yurtdışından yüzlerce kişiyle çok kısa sürede tanışmak isteyenler

-İnterrail yapmak isteyenler

-18 yaşında olanlar veya 18 yaşına girince bu projeye katılmak isteyenler (1 OCAK 2005 – 31 ARALIK 2005 Doğumlular)

1. Oturum

-DiscoverEU ne değildir?

-DiscoverEU nedir?

-Başvurular nasıl alınır? Kimler başvurabilir?

-Program bünyesinde neler Avrupa Birliği tarafından karşılanır?

-Sağlık Sigortası süreci

-Vize Süreçleri

-DiscoverEU Travel App nedir? Nasıl kullanılır?

– Interrail nedir?

-Rota oluşturma süreci

2. Oturum

-Örnek rota

-Ekonomik yolculuk için altın tavsiyeler!

-Karşılaşacağınız zorluklar

-DiscoverEU tehlikeli mi? Ailelerimizi nasıl ikna edebiliriz?

-İndirim kartı nasıl kullanılır?

-Ne kadar bütçe gerekli?


Eğitim Tarihi : 15 Ekim Pazar 2023

Eğitim Saati : 20.30-23.00

Eğitim Süresi : 2.5 Saat

Eğitmen : Hasan Erdem Çelik

Platform: Zoom | 30 gün tekrar izleme + Katılım Sertifikası

Fiyatlandırmalar

Eğitim Ücreti: 190 TL

Eğitim tamamlandıktan sonra 30 gün tekrar izleyebileceğiniz şekilde tekrar sizinle paylaşılacaktır.

Kayıt ve ödeme için aşağıda bulunan kayıt formunu doldurabilirsin! Ekibimiz sizinle ödeme bilgisi ve kayıt için en kısa zamanda iletişime geçecektir.

HEMEN BURADAN KAYIT OL

DiscoverEU Projesi Nedir?

DiscoverEU, Avrupa’yı keşfetmeni sağlayan bir Erasmus+ programıdır. Genel olarak trenle seyahat ederek gideceği 18 yaşındaki gençlerin Avrupa’nın tarihini, kültürünü, mirasını ve dünyanın dört tarafından gelen insanla iletişim kurma fırsatı yakalar. Ancak bazı durumlarda projenin daha etkin olması için trenin kullanılmadığı yerlerde feribot veya otobüs gibi araçlarda kullanılabilir. Başka bir ulaşımın olmadığı yerde istisnalı durumlarda uçak kullanılabilir. Böylece uzak bölgede yaşayan gençler de katılabilirler. Yılda 2 defa gerçekleşen başvuru döneminin birinde başvuru yapabilirsin.

2 seyahat seçeneği vardır. Bunlar esnek seyahat seçeneği ve sabit seyahat seçenekleridir.

Esnek Seyahat seçeneğinde;

Adayın seyahat edebileceği tarihler aday aktif hale getirene kadar esnek kalır. Yolculuk yapılacak gün sayısı toplamda en fazla bir ay olmak üzere sınırlıdır.

Sabit Seyahat seçeneğinde,

Adaylar, önceden tarih ve saati belirleyip rezervasyon yapmalıdır. Rezervasyon yapıldıktan sonra değişiklik yapılamaz. Adaylar, Avrupa Birliği ülkeleri veya Erasmus+ Programı kapsamında olan üçüncü ülkeler arasından en fazla iki ülkeye gidebilirler ve en fazla bir ay seyahat edebilirler. Seçilen adaylara seyahat biletleri ve DiscoverEU indirim kartı verilir. Diğer masraflar katılımcı tarafından karșılanır. Seçilen her katılımcının seyahat bileti 251 euroyu geçmeyecek şekilde karşılanır.

Eğitmen:

Kovan Gençlik Grubu ve Kovan Topluluğunun kurucusu olan Hasan Erdem Çelik, ilk projesine 16 yaşından katılmış ve o dönemden beri gençlik çalışmalarıyla ilgilenmektedir. DiscoverEU projesinin Türkiye’deki ilk katılımcılarından olan Erdem, DiscoverEU projesine çıktığı dönemde Türkiye’de proje ile ilgili hiçbir bilgi bulamamış ve bu sebeple bir DiscoverEU blogu oluşturmuştur ve hem sosyal medya üzerinden hemde fiziksel olarak yaygınlaştırma faaliyetlerinde bulunmuştur. Ayrıca Kovan Gençlik Grubunu kurduktan sonra Türkiye’nin en büyük DiscoverEU topluluğunu oluşturarak bu projeye katılan gençlerin birbiriyle yardımlaşmasına ön ayak olmuştur. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi olan Erdem, Türkiye’deki gençlerin Erasmus+ projeleri hakkında farkındalık oluşturmaları için projeler yürütmekte ve birçok konferans vermektedir. Daha önce Ulusal Ajans 1. DiscoverEU Koordinasyon Toplantısında, Bursa Eurodesk Bölgesel Ağ Toplantısında, Sakarya Eurodesk ortaklığında Sakarya Üniversitesinde, Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan AİHL’de, Cağaloğlu Anadolu Lisesinde, Pendik Belediyesi Eurodesk noktası Erasmusdays’te, Sakarya Tes-İş Anadolu Lisesinde DiscoverEU hakkında konferanslar vermiş ve bunların yanı sıra sosyal medya üzerinden Erasmus projeleri ve DiscoverEU ile ilgili 7 canlı yayına konuk olmuş ve halen bilgilendirme faaliyetlerine devam etmektedir.

HEMEN BURADAN KAYIT OL

Bir Yorum Bırak