Skip to content Skip to footer

DiscoverEU Sonuçları Açıklandı !

O gün bugün! #DiscoverEU seyahat kartlarının kazananları açıklandı.
Kazanıp kazanmadığınızı öğrenmek için e-postanızı kontrol edin ?
DiscoverEU elçilerimizden biri 10 Ocak Salı bugün ? Türkiye saati ile 19:00’da duyruldu.…

DiscoverEU, her kökenden 18 yaşındaki AB vatandaşlarına Avrupa’da seyahat etme, diğer kültürlerden öğrenme, Avrupalılarla yeni dostluklar kurma ve Avrupalı kimliklerini keşfetme fırsatı veren bir AB girişimidir. 2018, 2019, 2021 ve 2022’de yedi başvuru turunda mevcut olan 212.700 seyahat kartı için yaklaşık 916.000 genç başvurdu. Eğer sende kazanıp kazanmadığını öğrenmek istiyorsan başvuru sırasında vermiş olduğun mail adresini kontrol et.

Türkiye’den 29339 Başvuru arasından 2158 genç bu bileti kullanmaya hak kazandı. Hak kazanan gençlerimizi ErasmusPlusTurkiye olarak kutlarız.

Program Takvimi

Kayıt açılış tarihi 11 Ekim 2022 Salı (12:00 CEST)
Son kayıt tarihi 25 Ekim 2022 Salı (12:00 CEST)
Seçim komitesi Kasım 2022
Seçim bildirimi 10 Ocak Salı 2023
İlk kalkış tarihi 1 Mart 2023
Son dönüş tarihi 29 Şubat 2024

Seçildiğin takdirde, 1 Mart 2023 ile 29 Şubat 2024 tarihleri arasında en az 1 gün ve en fazla 30 gün olmak üzere seyahat edebilirsin

DiscoverEU nedir?

DiscoverEU, öğrenim deneyimleri aracılığıyla Avrupa’yı keşfetmeni sağlayan bir Erasmus+ programı eylemidir. (Adalarda veya uzak bölgelerde yaşayanların da katılabilmesini sağlamak için istisnalar olsa da) çoğunlukla trenle seyahat ederek Avrupa’nın çarpıcı manzaralarını ve sonsuz çeşitlilikteki şehir ve kasabalarını keşfedeceksin. Her yıl gerçekleşen iki başvuru döneminden birinde başvuru yapabilirsin. Seçilen her aday bir seyahat bileti almaya hak kazanır.

DiscoverEU, Avrupa Birliği’nde veya İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye gibi Erasmus+ Programı kapsamındaki üçüncü ülkelerden birinde yaşayan 18 yaşında bir genç olarak Avrupa’nın çeşitliliğini keşfetmeni, kültürel mirasını ve tarihini öğrenmeni ve kıtanın dört bir yanından insanlarla iletişim kurmanı sağlayacak bir seyahat deneyimine katılma fırsatı sunar. Dahası, DiscoverEU genç bir birey olarak kendi ayakların üzerinde durabilme, özgüven ve farklı kültürlere karşı hoşgörü gibi geleceğine değer katacak pek çok yaşam becerisi edinmeni sağlar.  

İYİ HABER! 2022 yılından itibaren, seçilen katılımcılara kültürel ziyaretler, öğrenim etkinlikleri, spor faaliyetleri, yerel ulaşım, konaklama, yemek vb. alanlarda indirimlerden yararlanmalarını sağlayacak bir DiscoverEU indirim kartı verilecek

Detaylar ve daha fazlası BURADA !.

Facebook Grubuna Katılmak için BURAYA tıkla !

Bir Yorum Bırak