Skip to content Skip to footer

European Space Camp – Norveç Yaz Kampı

European Space Camp – Norveç Yaz Kampı (Avrupa Uzay Kampı), Kuzey Norveç’teki Andøya Uzay Alanı’nda düzenlenen yıllık bir haftalık yaz kampıdır. Bir sonraki kamp 2023 yazında yapılacak. ESC, 24 genç yetişkine fırlatmanın kendisi de dahil olmak üzere gerçek bir roket kampanyasının farklı yönlerini altı gün boyunca geçirme fırsatı veriyor. Avrupa’nın en iyi bilim adamlarından ve mühendislerinden bazılarının roket fiziğinden kuzey ışıklarına kadar değişen konularda verdiği dersler, hafta boyunca dağılmış durumda.

Hafta sadece grup çalışmaları ve dersler değil, bol bol sosyal aktivite de düzenleniyor. Andøya Space’in nefes kesen ortamında, dağdan ALOMAR araştırma istasyonuna yürüyüş, gece yarısı güneşi altında yüzme ve ardından saunaya gezi, voleybol ve GPS mücadelesi var. Eğer ilgileniyorsanız, ESC’nin bir parçası olmayı öğrenmek için başvuru sekmesine gidin.

European Space Camp – Norveç Yaz Kampı’nda tüm ESC katılımcıları, Uzay Merkezi’nin otelinde, başka bir katılımcıyla paylaşılan çift kişilik odada kalır. Tüm odalar en-suite banyo ile donatılmıştır ve çarşaf ve havluların yanı sıra Wi-Fi sağlanmaktadır. Uzay Merkezi’nin kafeteryası, kamptaki tüm yemekleri karşılar ve tüm orta düzeyde diyet kısıtlamaları karşılanır.

Uzay Merkezi ayrıca bir oditoryum, daha küçük toplantı odaları ve bilgisayarlarla donatılmış çalışma odalarından oluşmaktadır. Ayrıca sauna ve bilardo masası ile masa tenisi içeren bir oyun odası vardır.

EUROPEAN SPACE CAMP – Norveç Yaz Kampı

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Kimler Katılabilir – Başvuru Süreci
– Dünya çapındaki katılımcılar 17 ila 20 yaşları arasında olmalıdır (1 Ocak 2003 ile 31 Aralık 2006 arasında doğmuş).

-Katılımcılar, iyi derecede İngilizce bilmeli ve bilim tutkusuna sahip olmalıdırlar.

– ESC 2023’e katılımcı olarak kabul edilebilmek için, katılımcıların burs alması gerekmektedir. Bursun durumuna göre kampa ulaşım ve diğer tüm masraflar karşılanır.

– Başvurmak için, adayların sitede bir profil oluşturması ve profil bölümündeki başvuru sekmesine gitmesi gerekmektedir. Orada beş kısa soruyu yanıtlamaları, özgeçmişlerini, iki tavsiye mektubunu, son notlarının bir transkriptini ve İngilizce yeterliliğinin kanıtını yüklemeleri gerekecek.

Son başvuru tarihi: 13 Şubat 2023.

-Instagram hesabımız için tıkla
-Facebook grubumuz için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla

Daha fazla yazımıza ulaşmak için tıkla!

Bir Yorum Bırak