Skip to content Skip to footer

Haklar Projesi Gençlik Arama Konferansı Başvuruları Başladı!

Haklar Projesi Gençlik Arama Konferansı Başvuruları Başladı! Kısa adı “Haklar Projesi” olan “ Kırılgan Gruplardan Gençlerin İnsan Haklarını Geliştirmek İçin Üniversite Gençliğinin Güçlendirilmesi” projesi, Avrupa Birliği’nin Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DIHAA) programı kapsamında, “kadın, din/inanç ve LGBTİ+” gruplarından gençlere yönelik ayrımcılık ve insan hakları ihlallerinin önlenebilmesi için üniversite öğrencilerinin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM), Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği (MOKİD) ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) tarafından yürütülen proje, çevrimiçi ve yüz yüze etkinlikler yoluyla eşitlik ve sıfır ayrımcılık temelinde 18-25 yaş grubu üniversite öğrencileri arasında bağ kurmayı hedefliyor.

Haklar Projesi Gençlik Arama Konferansı Başvuruları Başladı! 14 Eylül 2023 (Perşembe) – 15 Eylül 2023 (Cuma) tarihlerinde Ankara’da düzenleyeceğimiz “Gençlik Arama Konferansı” kapsamında kadın, LGBTİ+ ve din/inanç gruplarına yönelik insan hakları ihlalleri ve ayrımcılıklara yönelik yapılacak savunuculuk faaliyetlerinin hedefleri ve stratejileri üzerinde durulacak. 

Konferans süresince gençlere Haklar Projesi’nin savunuculuk aşamasında yapılacak faaliyetlerin içeriklerine yönelik çeşitli arama soruları verilecek ve bu sorulara gençlerin verdiği yanıtlar üzerinden Haklar Projesi Savunuculuk Eylem Planı’nın alt yapısı oluşturulacaktır. 

Ankara dışından katılacak olanların konaklama, üç öğün yemek, şehirlerarası seyahat masrafları, Ankara’dan katılacakların öğle yemeği, çay-kahve ve atıştırmalık ikramları proje bütçesinden karşılanacaktır.

Başvuru Koşulları
Gençlik Arama Konferansına katılım için;

?18- 25 yaş grubunda üniversite öğrencisi olmak,

?Ankara, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin ve Samsun illerinde ikamet ediyor veya bu şehirlerde üniversite öğrencisi olmak.

Haklar Projesinin çevrimiçi (lms.haklar.org) İnsan Hakları Eğitimi alanlara Gençlik Arama Konferansına katılımda öncelik sağlanacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 4.09.2023?Pazartesi 13.30

İletişim için;
Berke YÜKSEL
Haklar Projesi – Direktör Yardımcısı
berke@haklar.org

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Bir Yorum Bırak