Skip to content Skip to footer

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Kahvaltı neredeyse her ülkede farklı bir şekilde tüketiliyor. Kimi ülkelerde çaysız kimilerinde ise kahvesiz başlanmıyor güne… Sabah kalkar kalkmaz balık yiyen de var fasulye de. Peynir kimilerinde olmazsa olmaz kimilerinde lüks. İşte şaşırtıcı yönleriyle ülke ülke kahvaltı kültürü…

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

İngiltere’de bir kahvaltı

İngilizlerin kahvaltı sofralarında vazgeçilmezleri tereyağlı yumurta, kızarmış domates, mantar, fasulye, domuz pastırması, domuz sosisi ve kızartılmış ekmeklerdir. İngilizler kızartılmış ürünleri tercih ederler. Çaylarını sütlü olarak tüketirler. Ayrıca mısır gevreği de kahvaltı masalarının vazgeçilmezidir.

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Amerika’da bir kahvaltı

Amerikan insanı da kızartılmış ürünleri tercih eder. Bir Amerikan kahvaltı masasında domuz pastırması, kızarmış yumurta, domuz sosisi ama özellikle waffle, pancake ve mısır gevreği olmazsa olmazdır. İçecek olarak her zaman tercihleri filtre kahvedir.

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Almanya’da bir kahvaltı

Alman insanı da kahvaltısına son derece düşkündür. Masalarının vazgeçilmezi peynir çeşitleridir. Bunun dışında domuz eti, patates, yumurta ve Alman ekmeği tüketirler.

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Fransa’da bir kahvaltı

Fransa’da peynirler son derece meşhur olmasına rağmen Fransız insanı kahvaltılarında peynir yemezler. Kahvaltılarında tercih ettikleri bir numaralı gıda kruvasandır. Ve içecek olarak da kahve ya da sıcak çikolata tercih ederler. Bazı Fransız kahvaltı sofralarında krepler de bulunur. Krep tercihleri reçelli ya da çikolatalıdır. Tabii ki Fransız tostunu unutmamak gerekir.

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Rusya’da bir kahvaltı

Rus insanı için kahvaltıda tercih havyardır. Havyar, lakerda, et ve yumurta kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir. Sofrada lakerdaları ve esmer ekmekleri mutlaka bulunur.

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

İtalya’da bir kahvaltı

İtalyanlar kahvaltılarında kruvasan, bademli bisküviler, çeşitli marmelatlar, içecek olarak cappuccino ve meyve suları tercih eder.

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Japonya’da bir kahvaltı

Japonların kahvaltısında pilav, balık ve soya filizi vazgeçilmezdir. Soya çorbaları her zaman vardır. Kahvaltıda somon yemeği de severler. Yumurtayı az pişmiş yerler. İçecek olarak tercihleri yeşil çaydır. Kahvaltı sofralarında peynir kültürü yoktur.

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Türkiye’de bir kahvaltı

Türk insanı kahvaltısına son derece önem verir. Kahvaltı masasında yumurtası, omleti, peynir çeşitleri, zeytini olmazsa olmazdır. Yumurta gerek haşlama gerek omlet gerek sucuklu gerek pastırmalı son derece çeşitli bir şekilde tercih edilir. Ev yapımı reçeller, bal, domates, salatalık, biber Türk kahvaltı masasında bulunur. İçecek olarak her zaman çay tercih edilir.

Türkiye'de bir kahvaltı

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Bir Yorum Bırak