Skip to content Skip to footer

Kariyerinize neden Almanya’da devam etmelisiniz?

Bir çok gurbetçinin Almanya’da yaşamayı seçmesinin nedenlerini sizin için derledik. Sizde Almanya’da yaşamayı düşünüyorsanız bu yazı tam sizlik.

Profesyonel yaşamınızı ilerletmek için fırsatların olmadığı bir yerde mi yaşıyorsunuz?

Cazip kariyer fırsatları sunan güçlü bir ülkeye taşınmaya ne dersiniz?

Bu adımı atmaya hazırsanız, patlayan bir iş piyasasına sahip, ekonomik ve politik olarak istikrarlı bir ülke seçtiğinizden emin olun. Kendinizi güvende ve güvende hissetmek için iyi sağlık ve eğitim sistemlerine ve düşük suç oranına sahip yerleri hedefleyin. Son olarak, iyi gelişmiş altyapı, iyi konum ve çok kültürlü bir toplum, yaşam kalitesine katkıda bulunacaktır.

Senin için mükemmel bir yer gibi mi geliyor? Ardından, hayallerindeki kariyeri Almanya’da sürdürmeyi seçen 11.82 milyon gurbetçiye katılın.

Almanya’yı yaşamak için arzu edilen bir yer yapan nedir?

Oktoberfest Münih

Almanya, yüksek çevre bilinci, iş güvenliği ve mükemmel sağlık hizmetleri ile dünyanın dördüncü büyük ekonomisidir.

2.080 Avro’luk ikinci en yüksek asgari ücret ve 53.000 Avro’nun üzerindeki yıllık ortalama ücretle Almanya, Avrupa’nın en çok maaş alan ilk on ülkesi arasında yer alıyor.

Almanya pazarında eğitimli çalışanlara talep var. Federal İstihdam Bürosu başkanı Detlef Scheele, “Almanya’da vasıflı işçi kalmadığını” vurguluyor. Bu eğilim muhtemelen önümüzdeki yıllarda da devam edecek, bu da daha fazla iş fırsatı anlamına geliyor ve pozisyonları doldurmak için vasıflı yabancı işgücünü çekiyor. The Local ile yaptığı röportajda Christian Dürr’ün dediği gibi, “göç, Almanya’nın geleceği için çok önemlidir”.

Kendinizi dünyanın en güçlü ekonomilerinden birinin parçası olarak görüyor musunuz? Gerekli izinleri almanın ve yasal olarak çalışmaya başlamanın birkaç yolu var.

Almanya’da kimler çalışabilir?

Almanya’da bir yabancı olarak kariyerinize başlamak için çalışma izni almanız gerekir.

AB, AEA, İsviçre, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore, İsrail, Japonya, Kanada ve ABD vatandaşları Almanya’ya vizesiz giriş yapabilir ve iş aramaya başlayabilir. Diğer herkesin ülkeye gelmeden önce Almanya İş Arayan Vizesine başvurması gerekir. Hak kazanmak için bir Lisans veya Yüksek Lisans derecesine, en az beş yıllık ilgili iş deneyimine ve konaklamanızı kapsayacak finansal istikrar kanıtına sahip olmalısınız.

Halihazırda bir Alman işverenden bir iş teklifiniz varsa, Almanya İstihdam Vizesi veya Almanya için AB Mavi Kart başvurusunda bulunun. İkinci seçenek, tanınmış bir kurumdan yüksek öğrenim derecesine sahip ve ulusal ortalamanın en az 1,5 katı maaş kazanma niteliklerine sahip yabancılar içindir. Serbest meslek sahibiyseniz, Serbest Çalışanlar için Çalışma İzni almayı hedefleyin.

Çalışma izni başvurusunda bulunurken bir Alman kurumundan derece almak büyük bir avantaj olacaktır. Almanya’da eğitiminizi sürdürmenizin tek nedeni bu değil.

Neden Almanya’da eğitim almalısınız?

Almanya, dünyada en kaliteli eğitim sunan ilk üç ülke arasında yer almaktadır.

Ayrıca, Almanya’da eğitiminizi sürdürürken yasal olarak da çalışabilirsiniz. İş deneyimi ve profesyonel bağlantılar kazanmak ve masraflarınızı karşılamak için mükemmel bir fırsattır.

AB ve AEA dışındaki çoğu ülkenin Almanya’da okumak için vizeye ihtiyacı vardır. Öğrenci vizesine ihtiyacınız olup olmadığına bakmak için varsa buraya bakın.

Fırsat: Derecenizi Hochschule Fresenius Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde alın !

Hochschule Fresenius’ta okumak, dünya çapındaki en önde gelen şirketler için son derece değerli bir çalışan olma fırsatınızdır.

Çeşitliliğe ve benzersizliğe değer verilen ve teşvik edilen bir üniversite mi arıyorsunuz?

İngilizce veya Almanca olarak sunulan 3 Lisans kursu ve 11 Yüksek Lisans programı HS Fresenius arasından seçim yaparak istediğiniz kariyer yolunu takip edin.

Berlin, Köln, Düsseldorf, Hamburg, Idstein, Münih dahil olmak üzere yedi şehirden birinde kampüste veya sanal kampüste eğitim almayı seçebilirsiniz. Hangisi senin seçimin olacak?

Almanya neden yaşamak için eşsiz bir yer?

Almanya, zengin bir tarihe ve çok kültürlü bir topluma sahip, dünyanın en canlı şehirlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Ortalama 7,15 puanın üzerinde bir oranla dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olarak, yüksek yaşam kalitesinin, bol iş fırsatlarının ve manzaralı doğa kaçamaklarının tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

Deniz aşığıysanız, Baltık denizinde hafta sonu plaj kaçamaklarının tadını çıkaracaksınız. Alternatif olarak, yürüyüş ve dağlara tırmanma ya da göl ve nehirlerden birinde dinlenme bağımlısı olabilirsiniz.

Yolculuk tutkusu insanları, Almanya’nın merkezi konumunu takdir edeceklerdir. İyi bağlantılara sahip bu merkezde yaşamak, seyahat etmeyi ve Avrupa ülkelerini keşfetmeyi kolaylaştırıyor.

Canlı Berlin’de mi yoksa sakin Idstein’da mı yaşamak istersiniz? Ya da dünya çapında en iyi öğrenci şehri sıralamasında yer alan, Bavyera’nın başkentini mi tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Kaynak: www.alphagamma.eu

-Instagram,FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Bir Yorum Bırak