Skip to content Skip to footer

Konaklama Masraflarını Düşürme İpuçları

Konaklama Masraflarını Düşürme İpuçları

Yurt dışına gideceğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulardan biri  nerede kalacağız olmuştur. Akla genelde geleneksel bir yöntem olarak otel kiralamak gelmektedir. Fakat otel kiralamaları yüksek döviz kuru sebebiyle de oldukça maliyetli olmaktadır. Peki bu konaklama masrafını daha ucuz ve güvenli bir şekilde nasıl çözebiliriz? Gelin şimdi bu konuda birkaç alternatif bakalım.

Hosteller:

Yurt dışında birçok şehirde hostel adı verilen uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Fiziki imkanlarına bağlı olarak 4-6 kişilik odalarda kalmanız çok muhtemel. Ucuz bir şekilde konaklamayı sağlarken farklı insanlarla tanışabilir hatta belki onlarla seyahat arkadaşı olabilirsiniz.

Airbnb veya benzeri platformlar: 

Tüm işlemleri dijital ortamda halledebileceğiniz bu uygulamalar sayesinde yerel ev sahiplerinin kiraladığı odalarda veya evlerde konaklayabilirsiniz. Ayrıca son 24 saate kadar iptal etme hakkınız bulunmakta. Eğer planlarınız iptal olursa herhangi bir para kaybınız olmaksızın rezervasyonunuzu iptal edebilme özgürlüğüne sahipsiniz

Konaklama Masraflarını Düşürme İpuçları

Kamp Alanları: 

Doğa ile iç içe bir konaklama arıyorsanız kamp alanlarında konaklama imkanlarına bakabilirsiniz. Dikkate almanız gereken bir konu ise gideceğiniz zamanın hava şartlarına göre kamp alanı bulabilme şansınızın değişken olması. Havalar sıcakken gidecek olursanız bu imkana erişme şansınız daha yüksek olacaktır. 

İşçi Konaklaması:

Ev sahiplerine çeşitli işlerde yardım ederek uygun fiyatlı bir konaklama sağlayabilirsiniz. Bahçe düzenleme, çevre temizliği gibi basit konularda ev sahibine yardımcı olduğunuz süreçte uygun bir fiyata konaklayabilirsiniz. Fakat seyahatinizden belirli bir süre çalacağını unutmamalısınız.

Yukarıdaki seçeneklerden birini tercih ederek yurt dışında uygun fiyatlı konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Önemli olan, seyahatinizi planlarken erken rezervasyon yaparak ve seçenekleri karşılaştırarak en uygun fiyatı bulmaktır.

Yazar: Volkan Özyer

— Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın. —
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Bir Yorum Bırak