Skip to content Skip to footer

YURT DIŞINDA OKU VE ÇALIŞ | Work and Study

Work and Study nedir? Bir yandan öğrenim görürken aynı zamanda yarı ya da tam zamanlı olarak maaşlı yurt dışında çalışma imkanları tanıyan Work & Study (Oku ve Çalış) programları her geçen yıl popülerliğini daha da arttırmaktadır. Bu programlar sayesinde öğrenciler yurt dışı eğitim bütçelerine katkıda bulunmakla kalmayıp edindikleri yurt dışı iş deneyimi ile de çalışma hayatında rakiplerinin önüne geçmektedirler. Work and study hakkında sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Malta’da Dil Okulu

MALTA’DA DİL OKULU OKUMAK

MALTA HAKKINDA

Malta İtalya’nın güneyinde yer alan bir ada ülkesidir. Dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Malta, hem lokal hem de uluslararası tanınırlığı olan dil eğitimi şirketlerinin şubelerini bulundurur. Bunun sebebi Malta’nın uzun süreler Birleşik Krallık sömürgesi altında kalmış olmasıdır. Bundan dolayı, halk arasında İngilizce kullanımı da yaygındır ve İngilizce Malta’nın anadillerinden biridir.

Sıcak insanlarıyla ve zengin Akdeniz mutfağıyla Türk öğrencilerinin kolaylıkla alışabildiği bir ülke olan Malta, doğa güzellikleri ve sahilleriyle meşhurdur. Öğrenciler alacakları eğitimden ayrı olarak su sporlarıyla ilgilenebilir, yamaç paraşütü yapabilir, denizin tadını çıkarabilir ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan ve ortaçağı yansıtan Mdina şehrini ve daha birçok yeri görme şansı edinebilirler.

Kışların bile ılıman olduğu ada ülkesinde öğrenciler kıyasla daha kolay vize alırken, aynı zamanda tatil yaparken İngilizce öğrenme fırsatı bulacaklar ve unutulmaz anılar yaşayacaklardır. Bunun dışında, Malta’ya gitmek için Schengen vizesi alacaklarından dolayı dil kursuna katılanlar bunun sonrasında istedikleri AB ülkesini vize sıkıntısı çekmeden gezebilme hakkına sahip olacaklar.

MALTA’DA WORK AND STUDY

Malta hükümeti, 90 gün ve daha uzun süre eğitim alan öğrencilere ilk 90 günün ardından çalışma imkânı tanımaktadır. Bu imkân sayesinde öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda çalışabilir, öğrendikleri İngilizceyi pratik ederek geliştirebilme fırsatını yakalayabilirler.

Work and Study şartları nelerdir?

-Öğrenciler derslere katıldıkları ilk 90 gün boyunca çalışamazlar. Yalnızca sonrasında çalışma izni alabilirler. Çalışma izni için 230 Euro civarında bir ücret ödemeleri gerekir.

-Öğrencilerin bir iş teklifi almış olmaları ve işverenleriyle birlikte başvuru formunu tamamlamaları gerekir.

-Çalıştıkları süre boyunca haftalık en az 15 derse girmeye devam etmeleri gerekir.

-Öğrenciler en fazla haftalık 20 saat çalışabilirler.

-Eğer iş ya da işveren değiştirirlerse öğrencilerin çalışma iznini tekrar almaları gerekir.

Work and Study programı hakkında bilgi ve danışmanlık için BURADAN form doldurabilirsiniz.

Malta’da Vize Alma Süreci

Malta’nın vize alma süreci evraklar üzerinden vfsglobal aracılığıyla ilerler. Eğitim durumunuz, niyet mektubunuz, İngilizce öğrenmeye ihtiyaç duyma sebebiniz, suç kaydınız gibi durumlar önem taşır. Malta’dan vize kabulü alabilmek için banka hesabınızda geriye dönük 3 aylık bir hesap kaydınız bulunmalıdır.

Bu hesap kaydında kalacağınız gün sayısı için 48 euro olmak üzere, dil okulunuz ve uçak maliyetinizi karşılayacak kadar paranız bulunması gerekmektedir.

Malta’da dil okullarında yaş sınırı var mıdır?

Yetişkin grupları içerisinde 18 yaşını geçmiş her öğrenci Malta’da dil okullarına katılım gösterebilir. Bazı okullarımızda 18 yaşından küçük öğrenciler için yaz kampı gibi imkanlar da vardır.

Malta’da İş Bulma Süreci

Malta’da da iş bulma süreci diğer ülkelerde de olduğu gibi İngilizce yeterliliğiniz ve genel tecrübelerinize göre değişkenlik gösterir. Ortalama saatlik 6 euro kazanabileceğiniz Malta, para biriktirmek açısından Türk öğrencilere yarar sağlayabilir. Genel anlamda hizmet sektöründe, marketlerde, cafelerde ya da mağazalarda iş bulma imkanınız mevcuttur.

Genel Anlamda Malta’yı Tercih Etmek İçin Sebepler

-Diğer ülkelere kıyasla konaklama ve yaşama açısından daha ekonomiktir.

-Vize prosedürü İngiltere, Kanada ya da ABD gibi ülkelere kıyasla daha az zorlayıcıdır.

-Schengen vizesine sahip olacağınız için dil kursunuzun bitiminde uygun fiyatlarla Avrupa’yı gezmeniz mümkündür.

-3 ayın sonrasında kursla birlikte çalışarak para kazanma imkanınız vardır.

-Akdeniz ikliminin ve mutfağının tadını çıkarabilir, dil öğrenirken güzel bir tatil yapabilirsiniz.

-Ana dillerinden biri İngilizce olduğundan dili öğrenme ve deneyimlemek için bolca fırsatınız olacaktır.

-Ülkemizden Malta’ya uçak fiyatlarının maliyeti düşüktür, dolayısıyla ulaşım için ayrı bir bütçe ayırmanız gerekmez.

-Malta’da genel anlamda ulaşım kolaydır.

Work and Study programı hakkında bilgi ve danışmanlık için BURADAN form doldurabilirsiniz.

Yazıyı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.  Hadi ne duruyorsunuz kendinize koyduğunuz engelleri kaldırın ve zamanı geldiğinde yola çıkın.

Bir Yorum Bırak