Skip to content Skip to footer

Portekiz-Algarve Erasmus+ Semineri

Seminer Konusu: Portekiz-Algarve Erasmus+ Semineri gençlere, gençlik çalışanları ve gençlik örgütleri tarafından ruh sağlığının nasıl ele alınması gerektiğini söylemeleri için fırsat verilecektir Ruh sağlığının teşviki hakkında araştırma yapmak, tartışmak ve öğrenmek için diğer gençleri dahil etmek amaçlanmaktadır.

Güçlü bir eşler arası unsurla işbirliği, ilham ve güçlendirme için dinamik bir alan yaratmak istiyoruz.

Seminer Yeri: Algarve -Portekiz.

Tarih Aralığı: 22-25 Mayıs 2023 

Son Başvuru Tarihi: 17/04/2023

Portekiz-Algarve Erasmus+ Semineri

Ruh sağlığı farkındalığı

İster genç bir insan olun, ister bir gençlik çalışanı olun, kendi ruh sağlığınızı ve başkalarının ruh sağlığını nasıl geliştireceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu durumda şunları öğrenebilirsiniz:

  • ruh sağlığı becerileri nelerdir
  • Hepimiz refahımıza dikkat etmeyi nasıl öğrenebiliriz?
  • diğer insanların refahını nasıl destekleyebiliriz
  • gençlik çalışmalarında ve gençlerin faaliyetlerinde ruh sağlığını geliştirmek için ne tür yöntemler kullanılıyor?

Hem gençlik çalışanlarına hem de gençlere hitap eden çeşitli atölyeler arasından seçim yapabilirsiniz. İlginizi çeken program öğelerini seçin ve etkinlikleriniz aracılığıyla ruh sağlığını geliştirmek için ilham alın.

Akranlar akranlarla etkileşime girer

Gençlere, gençlik çalışanları ve gençlik örgütleri tarafından ruh sağlığının nasıl ele alınması gerektiğini söylemeleri için yer veriyoruz. Farklı ülkelerden gençlerden oluşan gruplar şimdiden etkinlik için içerik hazırlıyorlar ve ruh sağlığının teşviki hakkında araştırma yapmak, tartışmak ve öğrenmek için diğer gençleri dahil etmek istiyorlar.

Güçlü bir eşler arası unsurla işbirliği, ilham ve güçlendirme için dinamik bir alan yaratmak istiyoruz.

Paylaş ve öğren

Çalışmalarınızla başkalarına da ilham verebilirsiniz! Gençlik çalışanlarının kendi kuruluşlarında kullandıkları farklı uygulamalardan ve akranların akranlarına ne organize ettiğini öğrenmeyi umuyoruz.

Kendi kuruluşunuzdan getirmek istediğiniz olumlu zihniyetleri, örgütsel yaklaşımları ve çalışma yöntemlerini seçin ve seçin.

KATILIMCI PROFİLİ

1 gençlik çalışanı ve 16-24 yaş arası 1-2 gençten oluşan bir ekip oluşturun . Başvuruyu ekibinizle ilgili bilgilerle doldurun ve bize katılmanız için sizi neyin motive ettiğini söyleyin.

Ekibinizde 18 yaşından küçük gençler varsa, koruma ve ebeveyn izni ile ilgili tüm ulusal düzenlemelere uyduğunuzdan emin olun . Reşit olmayan katılımcılardan organizatörlerin değil, sizin sorumlu olacağınızı lütfen unutmayın.

Nasıl başvurulur?

Ekibin yetişkin genç çalışanı olarak MySALTO hesabınıza giriş yapacak ve uygulamayı açacaksınız. Ardından birlikte başvurduğunuz gençlerin kişisel bilgilerini başvurunuza ekleyeceksiniz.

Böylece her takımın sadece bir uygulaması olacaktır .

Büyük ve uluslararası etkinlik

Bu uluslararası etkinlikte 13 ülkeden 120’ye kadar katılımcıyla tanışacaksınız!

Finlandiya, Norveç, Polonya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Belçika, Macaristan, Slovenya, Portekiz, İspanya, Sırbistan ve Türkiye takımlarını gönderecek. Ne yazık ki etkinlik yalnızca bu ülkelerden gelen takımlara açık.

Kültürlerin renkli birleşiminin tadını çıkarın ve çeşitliliğe saygı gösterin. Geçmişiniz, kültürünüz, dininiz veya yaşınız ne olursa olsun, size olduğunuz gibi saygı duyuyoruz.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Seyahat masrafları Erasmus+ Ulusal Ajansınız tarafından karşılanacaktır. Yemek ve konaklama ile ilgili tüm masraflar proje tarafından karşılanacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

Erasmus+ Nedir?

Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Facebook grubumuz için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla
-Twitter hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

Bir Yorum Bırak