Skip to content Skip to footer
Avusturya Uzun Dönem ESC Projesi

Avusturya Uzun Dönem ESC Projesi

Avusturya’da 01/02/2024 – 31/12/2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avusturya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

The Children’s Village bir gençlik yardım kuruluşudur. Orijinal ailelerinde yaşayamayan çocuk ve gençlerle ilgileniyoruz. Çocuk Köyü’nde yaşları 7 ile 18 arasında değişen yaklaşık 40 çocuk yaşıyor. Personel psikologlar, öğretmenler, sosyal hizmet uzmanları, gençlik çalışanları vb. profesyonellerden oluşmaktadır.

Üç gönüllü farklı evlere yerleştirilmektedir. Personele günlük aktivitelerde yardımcı olurlar: okuldan sonra çocuklarla tanışmak, yemek pişirmek, ders çalışmak, ev işi yapmak, oyun oynamak ve boş zaman geçirmek vb. Çalışma öğleden sonra başlıyor ve gönüllüler haftada 35 saat çalışıyor. Gönüllüler Avusturya sosyal refah sistemi hakkında bilgi sahibi oluyor, sosyal becerilerini geliştiriyor, sosyal hizmet, eğitim ve tedavi yöntemleri hakkında fikir sahibi oluyor.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Avusturya Ulusal Merkezi ile işbirliği ile sağlanan varış eğitimi ve ara eğitim; düzenli proje ziyaretleri, mentorluk, arabuluculuk, kriz yönetimi, değerlendirme/raporlar ve gönüllülere destek; en az bir Almanca dil kursu. Temel gereklilik, zor aile geçmişine sahip ve çocuklarla çalışma konusunda daha önce deneyimi olan gençlerle birlikte ve onlar için faaliyetler yürütme isteğidir.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, tek yatak odalı, ancak yemek pişirme, çamaşır yıkama, çamaşır yıkama, banyo ve sosyal tesislerin ortak olduğu bir dairede yaşayacaklar. Gönüllü, kendi ihtiyaçlarını karşılaması için para alacak ve tüm çalışma günlerinde ev sahibi kuruluşta ücretsiz öğle ve akşam yemeği yeme olanağına sahip olacak. Cep harçlığı 6 €/gündür. Ev sahibi kuruluş toplu taşıma için aylık bilet sağlayacaktır. Gönüllü işe gitmek için otobüse binecek.

Avusturya Uzun Dönem ESC Projesi

KATILIMCI PROFİLİ

İletişimsel ve Almanca öğrenmeye istekli;

Sempatik, olgun ve sorumlu;

Hoşgörülü ve güvenilir.

Ehliyet bir artıdır.

Proje Yeri: Avusturya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/02/2024 – 31/12/2024

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

Proje Sahibi: The Children’s Village

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler