Skip to content Skip to footer
Fransa Kısa Dönem ESC Projesi

Fransa Kısa Dönem ESC Projesi

Fransa’nın Montaigu-Le-Blin köyünde 03/09/2024-18/09/2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2 haftalık Fransa Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Büyüleyici bir geleneksel Bourbonnais köyü olan Montaigu-Le-Blin Kalesi, 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Yirmi yıldan fazla bir süredir dünyanın her yerinden gönüllüler bu binanın yenilenmesine katkıda bulundu! Göreviniz, bu nefes kesici mirasın korunmasına ve geliştirilmesine katılmak! Kalenin içinde, geleneksel teknikler kullanılarak duvarların (surlar, kuleler) restorasyonu ile ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştirecek ve bitki örtüsünün korunmasına (çalıların temizlenmesi vb.) yardımcı olmanın yanı sıra diğer birçok farklı görevi gerçekleştireceksiniz. Bu çalışmanın ötesinde, kalenin restorasyonunda ve aynı zamanda grubun günlük yaşamında geleneksel teknikleri kullanarak sürdürülebilir kalkınma üzerine birlikte düşüneceksiniz. Bu miras parçasını korumak zaman ve çok fazla enerji gerektirir. Gelin, yeniden inşasına katkıda bulunun!

AKTİVİTE SÜRESİNCE EĞİTİM

Teknik lider tarafından çevreye ve tarihi eserlere saygılı antik yapı teknikleri konusunda eğitileceksiniz. Bu, bu tipik inşaat tekniklerini güzel bir manzarada keşfetmek için bir fırsattır. Kamp liderleri ayrıca grup halinde nasıl yaşanacağı konusunda da eğitim verecek. Sürdürülebilirlik, aktif vatandaşlık ve Avrupa dayanışma değerleri etrafında çalıştay düzenlenecek. Kamp liderleri grup için oyunlar ve aktiviteler hazırlayacak, aynı zamanda sizi kendi isteklerinize göre kendi aktivitelerinizi önermeniz ve oluşturmanız konusunda da teşvik edecekler.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Konaklama, Belediye Binası tarafından kiralanan şehir stadyumundaki çadırların altındadır (çadır başına 1 kişi). Çadır sağlanacaktır. Diğer kamp malzemelerini (yer çarşafı, uyku tulumu vb.) yanınızda getirmeniz gerekecektir. Sahadaki bir binada mutfak odası, 2 duş ve 2 tuvalet bulunmaktadır. Siz gönüllü olarak projenizin oyuncusu/oyuncususunuz! Ekipler halinde günlük yaşamın görevlerini (alışveriş, yemek pişirme ve temizlik) yöneteceksiniz. Günlük yaşamın düzgün bir şekilde ilerlemesini sağlamak, özerklik kazanmak ve iyi bir kolektif işleyiş sağlamak için herkesin bireysel olarak hareket etmesini sağlamak için kamp liderleri tarafından bir rotasyon belirlenecek!

KATILIMCI PROFİLİ

İş için özel bir beceri gerekmiyor, bu sadece bir öğrenme fırsatı. Ekibinizle kolayca iletişim kurmanız için temel İngilizce becerileri faydalı olacaktır.

Fransa Kısa Dönem ESC projesi 

Proje Yeri: Montaigu-Le-Blin, Fransa

Proje Faaliyet Tarihi: 03/09/2024 – 18/09/2024

Son Başvuru Tarihi: 02/09/2024

Proje Sahibi: CACIAURA-ANEC

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler