Skip to content Skip to footer
erasmusplusprojesi

Fransa Kısa Dönem ESC Projesi

Fransa’nın Gien şehrinde 02/08/2024 – 23/08/2024  tarihleri arasında gerçekleşecek olan 3 haftalık Fransa Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Engelli insanlara kalıcı konaklama imkanı sağlayan Gien’deki (45) Foyer d’accueil médicalisé (FAM) La Fontaine’de duyusal bir yolun inşasına katılın. Teknik yönlerin yanı sıra, sakinlerle iletişim halinde yaşayacağınız ve birlikte anları paylaşma fırsatına sahip olacağınız bu proje, harika bir insani deneyim olacak. Bu çalışma kampı, alanı yöneten ADAPEI 45 derneğinin talep ettiği dış alanları geliştirme projesinin bir parçasıdır. Yeni tesis, sakinlerin dış çevreyle ilişkilerini tüm boyutlarıyla geliştirmelerine, özgüvenlerini ve motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak. Göreviniz hazırlık çalışmalarını yürütmek (zemini döşemek), geniş bir ahşap yapı inşa etmek ve ardından tüm yıl boyunca sitede yaşayan sakinlerin ve bakım görevlilerinin zevkine göre duyusal izi oluşturan çeşitli unsurları monte etmek olacaktır.

AKTİVİTE SÜRESİNCE EĞİTİM

İnşaat ve Peyzaj: Zemin hazırlığı, ahşap yapı inşası ve duyusal yol için elemanların kurulumu da dahil olmak üzere dış mekan inşaatı ve peyzaj düzenlemesinde pratik beceriler kazanacaksınız. -İşbirliği ve İletişim: Diğer gönüllüler ve sakinlerle bir ekip olarak çalışmak, iletişim ve işbirliği becerilerinizi geliştirmenize, farklı bireylerle etkili bir şekilde çalışmayı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Doğrudan sitede barındırılacaksınız. Dışarıda bireysel çadırınız olacak. Ayrıca kötü hava koşullarında aktivitelerinizi organize edebileceğiniz veya dinlenebileceğiniz kapalı bir alan da mevcut olacak. Sıhhi tesislere ve duşlara erişebileceksiniz. Mutfak aynı zamanda yemeklerinizi hazırlamanıza da olanak sağlayacaktır. Animasyon ekibi ile birlikte alışverişe ve yemek pişirmeye katılacaksınız. Çevre dostu bir yaklaşımla yerel ve mevsimlik ürünleri kullanmaya davet edileceksiniz. Zaman zaman bir çamaşır makinesi veya çamaşırhane mevcut olacaktır (tercihen çamaşır yıkamak için 3 hafta bekleyin).

KATILIMCI PROFİLİ

Engelli insanlara karşı empati ve açık fikirlilik sergileyen, aynı zamanda bir takımda çalışmaktan keyif alan, kültürel çeşitliliğe değer veren, başkalarından öğrenirken kendi deneyimlerini paylaşmaya istekli gönüllüler arıyoruz.

Fransa Kısa Dönem ESC projesi 

Proje Yeri: Gien, Fransa

Proje Faaliyet Tarihi: 02/08/2024 – 23/08/2024

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler