Skip to content Skip to footer
İspanya Gençlik Değişimi Projesi

İspanya Kısa Dönem ESC Projesi

İspanya’nın Villamarchante, Valencia şehrinde 09/06/2024- 23/06/2024 tarihleri arasında toplam 2 hafta olarak gerçekleşecek olan İspanya Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Bu gönüllülük etkinliği 10-23 Haziran tarihleri arasında Vilamarxant’taki (Valensiya) Bassa Barreta belediye pansiyonunda gerçekleştirilecektir. Etkinlik, doğal ve kültürel mirasın korunmasına adanmış kar amacı gütmeyen bir dernek olan INTERPRETA NATURA tarafından organize edilmekte ve yönetilmektedir. “Les Rodanes” doğal parkının kalbinde yer alan Bassa Barreta pansiyonu, 9:00-15:00 saatleri arasında halka açık olan ve dernek gruplarının ücretsiz olarak konaklayabileceği bir bilgi merkezidir. Bu proje, doğal bir park içerisinde çevreyi korumayı ve çevre eğitim materyalleri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Gönüllülerden haftada yaklaşık 30 saat çalışmalarını istiyoruz (2 gün izinli olmak üzere 5 güne yayılmış 6 saat). Avrupa’nın dört bir yanından toplam 12 genç bu iki hafta boyunca projenin bir parçası olacak; ana dil İngilizce olacak, ancak İspanyolca ve Fransızca da iletişim kurabiliriz.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Bu gönüllülük, gidiş-dönüş ulaşım, hostelimizde konaklama ve pazartesiden cumaya kadar organik yiyecekleri içermektedir. Hafta sonları ücretsiz olacak ve gönüllüler Valencia’yı ziyaret edebilecekler, onlara yiyecek almaları için cep harçlığı vereceğiz. Ulaşım: tüm ulaşım masraflarını karşılar (yeşil ulaşımı teşvik ediyoruz) Odalar: Toplam 26 yatak vardır ve konaklama başına 4 yatağa bölünmüştür. Banyolar: erkekler ve kadınlar için ayrı banyolar. Mutfak: ortak ve donanımlı mutfak. Yemek: Gözetmenler yerel ticaretten organik yiyecekler satın alacak, gönüllüler vardiyalı olarak ve herkes için yemek pişirecek.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler sabah 5 saat (fiziksel görevler) ve öğleden sonra 2 saat (keşif, flora ve fauna hakkında bilgi edinme) çalışacaklardır. Zamanın geri kalanı serbest veya temizlik/mutfak vardiyaları için. Bassa Barreta pansiyonunun yakınında bir patika restore ediliyor; burayı bir çevre eğitim alanına dönüştüreceğiz. Ayrıca bir çocuk oyun alanı oluşturacak, kuş yuvalama kutuları inşa edecek ve mikorizal ağaçlar dikeceğiz. Ayrıca, bireysel ve kolektif eylemler üzerine düşünerek dünyamızı iyileştirmenin yollarını tartışacağız. Bu tartışmaları desteklemek için “Sürdürülebilir STK’lar” çevrimiçi kursunu kullanacağız; gönüllüler yanlarında şunları getirmelidir

KATILIMCI PROFİLİ

Gönüllüler iki hafta boyunca birlikte yaşayacaklar, bu nedenle sosyal ve saygılı insanlar arıyoruz. Herhangi bir deneyim talep etmiyoruz ancak motive olmuş, çevre korumaya duyarlı ve öğrenmeye istekli kişileri tercih ediyoruz. Gönüllüler 5 saat boyunca fiziksel çalışmaya katlanmak, 12 kişi için yemek pişirmek (vardiyalı olarak), el işleri yapmak zorunda kalacaklar ve buna hazırlıklı olmaları gerekecek. Ekibimizin etkinliği nihai sonucu belirleyecektir; zorlukların üstesinden gelmek ve olağanüstü sonuçlar elde etmek için uyum içinde çalışacağız.

İspanya Kısa Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Villamarchante, Valencia, Spain

Proje Faaliyet Tarihi: 09/06/2024- 23/06/2024

Son Başvuru Tarihi: 01/06/2024

Proje Sahibi: Interpreta Natura: Bassa Barreta Hostel

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler