Skip to content Skip to footer
İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

İspanya Kısa Dönem ESC Projesi

İspanya’nın Íllora şehrinde 10/07/2024 – 02/08/2024 tarihleri arasında toplam 3 hafta olarak gerçekleşecek olan İspanya Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Las Niñas del Tul, yıllardır Granada ilinde yaz aylarında gençler için bir katılım ve bilgilendirme aracı olarak kültürel etkinlikler geliştirmiştir. Bu nedenle, farklı ülkelerden gençlerin bu etkinliklere katılmasını sağlayarak kültürlerini ve geleneklerini gösterme fikri ortaya çıkmıştır. Belirlediğimiz başlıca amaçlar şunlardır: • Özellikle sosyal dahil olma profillerine sahip gençlerin aktif katılımını ve gençlik hareketliliğini teşvik etmek. • Farklı gerçekliklerden gençler arasında karşılıklı anlayışı teşvik etmek, böylece yerel gençlerin Avrupa vatandaşlığı hakkında bilgi alanını genişletmek, diğer kültürleri tanımak. • Özellikle fırsatları az olan gençlere çok kültürlü ve uluslararası öğrenme deneyimi sağlamak. Gönüllüler, folklorla ilgili faaliyetler düzenleyecekler, özellikle de ülkelerinin geleneksel danslarını öğretecekler ve folk müzik festivali ParapandaFolk’a destek olacaklar.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Katılımcıların, ülkelerinin geleneksel danslarını temel düzeyde öğretebilecekleri özel becerilere sahip olmalarına gerek yoktur. Gereken her şeyi etkinlik süresince öğrenecekler. BAŞVURMAK İSTİYORSANIZ, BU BAŞVURU FORMUNU DOLDURUN: https://forms.gle/zYmC4jeuk5eM32SGA

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Konaklama, buna uygun bir halk binasında olacaktır (bir tür hostel gibi). Yatak odası 3 veya 4 kişiyle paylaşılacaktır. Banyolar ortak kullanımdadır. Yemekler toplu olarak, grup kendisi tarafından organize edecek (her katılımcı kendi yemeğini düzenlemek için para alacak). Tesisler, izin verilen faaliyetler vb. konusunda sıkı kurallara sahiptir. Mekana ulaşmak için Granada şehrinden toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Seyahat masrafları, Avrupa Dayanışma Korps programı kurallarına göre, mesafe hesaplayıcısının sonuçlarına göre yapılacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ

Farklı profillere sahip farklı ülkelerden 12 genç (18-30 yaş arası), bazıları fırsatları az olan kişilerden oluşmaktadır. Bu projede, geleneklere ve halk kültürüne ilgi duyan gençler arıyoruz. Çocuklar, gençler ve yetişkinlerle kültürel ve eğitimsel etkinlikler yapmaya istekli olanlar. Bunun dışında, herhangi bir önceki deneyime veya özel yeteneğe ihtiyaç duymaz. Ancak bu deneyimi yaşamaya, öğrenmeye, katkıda bulunmaya, işbirliği yapmaya, esnek olmaya ve girişken olmaya istekli olması gerekmektedir. Gönüllü seçimini Mayıs 2024 sonunda yapacağız.

İspanya Kısa Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Íllora, İspanya

Proje Faaliyet Tarihi: 10/07/2024 – 02/08/2024

Son Başvuru Tarihi: 27/05/2024

Proje Sahibi: Asociación Las Niñas del Tul

BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler