Skip to content Skip to footer
İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

İspanya’nın Sarón şehrinde 01/03/2024 – 30/06/2025 tarihleri arasında toplam 52 hafta olarak gerçekleşecek olan İspanya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Amacımız, gönüllülerin kuruluşumuzdaki rolünü pekiştirmek olup, onların sahip olduğu büyük potansiyeli tanıyarak, yetenekleri ve ilgi alanları doğrultusunda hareket etmeleri ve kendilerini ifade etmeleri için alanlar yaratmaktır. Katkıları sayesinde, kuruluşumuzu kuzey İspanya’da mültecilerin ve Ukrayna topluluğunun dahil edilmesi konusunda bir referans noktası olarak sağlamlaştırmayı amaçlıyoruz. GÖREVLER: Erasmus+ kapsamındaki Avrupa projelerini yönetme konusunda sivil toplum kuruluşlarına destek sağlamak (eğitim sağlanacaktır). Bir topluluk bahçesi tasarlamak ve sürdürmek. Sanatsal girişimler aracılığıyla tesis estetiğini artırmak. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri üzerine odaklanan sergiler, festivaller ve atölyeler dahil olmak üzere etkinlikleri ortaklaşa koordine etmek. Resmi olmayan yöntemlerle dil sınıflarına katılmak. Dayanışma, çevre bilinci ve gönüllülük gibi Avrupa değerlerini savunmak. Yerel toplumla olumlu ilişkiler kurmak. İçeriği çeşitli sosyal medya platformlarına yaymak.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Proje Yönetimi Becerileri: Proje Yönetimi Eğitimi, Erasmus+ Proje Yönetimi Atölyesi
*Toplum Geliştirme ve Bahçecilik: Toplum Geliştirme Atölyesi, Bahçecilik ve Sürdürülebilirlik, Permakültür Kursu
*Sanatsal ve Estetik Girişimler: Topluluk Alanlarında Sanat Atölyesi.
*Etkinlik Koordinasyonu ve Kolaylaştırma Atölyesi.
*Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Atölyesi.
*İletişim ve Sosyal Medya Yönetimi: Sosyal Medya Atölyeleri.
*Varış ve Orta Dönem Eğitimleri Ulusal Ajans (UA) tarafından düzenlenmektedir. Bu kurslar kişisel/profesyonel gelişimi teşvik eder.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Sarón kasabasında tam donanımlı konaklama imkanı sağlıyoruz, konut alanları uygun bir konumda bulunmaktadır. Konaklama merkezi ve erişilebilirdir, tıbbi merkez, bakkal, sinemalar, postaneler, spor tesisleri, barlar ve yemek seçenekleri gibi çeşitli olanaklara sahiptir, hepsi yakındadır. ESC’nin gerçekleştiği tesis, kendi bünyesinde bir restorana sahiptir. Diyet seçenekleri veya kısıtlamaları göz önüne alınacak şekilde bir yemek hizmeti sağlayacağız.

KATILIMCI PROFİLİ

Ekolojik koruma konusunda derin bir tutkuya sahip ve bütünlük ilkesine bağlı genç bireyler arıyoruz. İdeal gönüllülerimiz sadece izleyici değil, proaktif başlatıcılardır ve topluluğumuza aktif bir şekilde katkıda bulunurken sorumluluklarını tamamen üstlenirler. Pozitif, ileriye dönük bir düşünce yapısı, Permacultura Cantabria’da temel bir özelliktir; bunu, işbirliği ruhu, çok kültürlü toplumsal deneyimlere açıklık ve güvenilir, sorumluluk sahibi bir doğa tamamlar. Uyum sağlama yeteneği, naziklik ve hem eğitsel hem de pratik faaliyetlere katılmaya istekli olma, eşit derecede önemli niteliklerdir.

İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Sarón, İspanya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/03/2024 – 30/06/2025

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

Proje Sahibi: ASOCIACION CULTURAL Y MEDIOAMBIENTAL PERMACULTURA CANTABRIA

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:, ,