Skip to content Skip to footer
İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

İspanya’nın Padul (Granada) şehrinde, 01/05/2024 – 30/06/2025 tarihleri arasında toplam 52 hafta olarak gerçekleşecek olan İspanya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

ETKİNLİK AÇIKLAMASI

Somos Europa’nın amacı, kırsal kesimden gençlere fırsatlar sunmak, Avrupa değerlerini teşvik etmek ve dil öğrenimini geliştirmektir. Kuruluşundan bu yana gençlerle doğrudan çalışma isteğiyle karakterize edilmiş, hatta 1.000’den fazla genç kişi, Erasmus+, Avrupa Dayanışma Kolu, Ulusal Fonlar, yerel etkinlikler ve çok daha fazlası aracılığıyla programlarından doğrudan faydalanmıştır. Temel faaliyetler, gönüllülüğün uygulanmasına bağlı olarak farklılık gösterecek ve aynı zamanda gönüllü profiline bağlı olacaktır:

 • Organizasyonumuzun ana faaliyetlerini halka açık etkinlikler, toplantılar vb. aracılığıyla tanıtmaya yardımcı olmak.
 • Çevresel kültür, spor, sağlıklı alışkanlıklar, kültürel değişim, kişisel ve mesleki gelişim, yumuşak beceriler, sosyal çalışma vb. gibi farklı konularda gençler için etkinlikler oluşturmak ve geliştirmek.
 • Padul köyünde farklı kuruluşlarla (belediye, turizm ofisi, okullar vb.) işbirliği içinde faaliyetlerde bulunmak.

KONAKLAMA, YİYECEK VE TAŞIMA DÜZENLEMELERİ

Gönüllü, Padul (Granada) köyünde bulunan evde tek kişilik bir odaya sahip olacak, bu oda organizasyonun belirlediği kurallara göre diğer gönüllülerle paylaşılacaktır. Her gönüllü için yiyecek için 200 avro ve günlük harçlık olarak 6 avro verilecektir. Padul dışındaki etkinlikler için gerekli otobüs ücreti karşılanacaktır. İspanya’ya yapılacak seyahat, köken şehirden uzaklık ve ESC programı tarafından belirlenen bütçe aralığına saygı gösterilerek gerçekleştirilecektir.

FAALİYET SÜRESİNCE EĞİTİM

Proje boyunca tüm gönüllüler, yerel dil hakkında (OLS platformu ile) ve aynı zamanda diğer eğitimler hakkında bilgi edinme fırsatı bulacaklar ve bunlar arasında formal olmayan eğitimler ve yerel topluluğa iyi entegre olmaları için dinamikler bulunmaktadır. Her görevin uygulanması için, her etkinlik için, gönüllüler hedefe ulaşmak için gerekli bilgi veya beceriyi edinmek için kendi önceki eğitimlerini veya derslerini alacaklar ve bu becerileri kazanmak için dinamikler veya dijital yetkinliklerle özel bir şekilde eğitileceklerdir.

KATILIMCI PROFİLİ

Kararlarında açık bir sorumluluk taşıyan 3 gönüllü arıyoruz. Farklı aşamalara uyum sağlama becerisine sahip, kişisel gelişimlerini sürdürme isteği ve motivasyonu olan kişiler. Kendine güvenen, açık fikirli ve iyi enerjili olmak, yaptığımız her şeyde bizimle işbirliği yapmanın gereksinimleridir. Bilişim Teknolojileri Bilgisi (ICT), işyerinde geliştirebilecekleri ana görevler üzerinde çok iyi bir etkiye sahiptir. Görevler, organizasyonun farklı bölümlerinde gençlik çalışmasıyla ilgilidir.

Proje Yeri: Padul (Granada), İspanya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/05/2024 – 30/06/2025

Son Başvuru Tarihi:30/04/2024

Proje Sahibi: SOMOS EUROPA

İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:, ,