Skip to content Skip to footer

İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

İspanya’nın Gandia şehrinde, 01/06/2024 – 30/06/2025 tarihleri arasında toplam 57 hafta olarak gerçekleşecek olan İspanya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

ETKİNLİK AÇIKLAMASI

Cáritas Gandía olarak sunulan hizmetlere olan talebin son yıllarda katlanarak arttığını gözlemliyoruz. Sürekli kriz içinde olduğumuz bir dönemde, toplumsal dışlanma riski altındaki veya sokaklarda, yetersiz konutlarda yaşayan insanlar giderek artıyor. Sonuç olarak, organizasyonumuzun tüm alanları ve projeleri tam kapasiteyle çalışıyor. Bu nedenle, sunduğumuz hizmetlerin miktarını ve kalitesini artırarak insanlara sunmaya devam ediyoruz. Bu, organizasyonumuzu ve yürüttüğümüz projeleri, hizmet verdiğimiz insanların artan ihtiyacına yanıt olarak temel bir kaynak haline getiriyor. Gönüllülerden, sunduğumuz tüm hizmetleri desteklemelerini bekliyoruz. Bunlar, temel ihtiyaçlar ve ailelere ve göçmenlere yönelik özel faaliyetler, sosyal hizmetler, okuryazarlık ve dijital eğitim, meslek atölyeleri, eşitlik promosyonu faaliyetleri, engelli çocuklar için okul desteği, sosyo- meslek entegrasyon projeleri, sporlar gibi alanları kapsıyor.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Bu proje, herhangi bir AB programı veya komşu ülke vatandaşı olan 3 gönüllü için tasarlanmıştır. Konaklama, diğer ESC gönüllülerinin bulunduğu paylaşımlı bir dairede özel odalarda sağlanacak ve evdeki tüm masraflar (elektrik, internet, su, gaz) organizasyon tarafından karşılanacaktır. Her gönüllü, telefonları için bir SIM kartı ve yerel olarak hareket etmek için bir bisiklet alacaktır. Bununla birlikte, kendi sebzelerini, meyvelerini ve otlarını yetiştirebilecekleri verimli bir küçük arazi seçeneği olacaktır. Başlamak için gereken tüm desteği sağlayacağız, ancak bu araziyi bakımını üstlenmeleri gerekecektir. Ayrıca, her ay (varış tarihinden başlayarak) her gönüllüye cep harçlığı ve yemek parası olarak toplam 330 € ödenecektir (günlük 6€ harçlık ve günlük 5€ yemek için).

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Başlangıçta gönüllüyü karşılama, hak ve sorumluluklarını netleştirmeye yönelik eğitimler verilecek. Gönüllüler için düzenli yansıma konuşmaları gibi sürekli profesyonel destek mevcuttur: çekirdek grubun dışından tarafsız bir kişi bu konuşmaları yönetecektir. Ev sahibi ülkenin dilini öğrenmek için dil eğitimi verilecektir. Gönüllü, Almanya’da iki eğitime katılacak ve Geliş Semineri ve Ara Eğitime katılacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ

Son derece motive olmuş ve inisiyatif alabilen, değişime uyum sağlayabilen, sorun çözme yeteneğine sahip ve hem bağımsız olarak hem de bir takım üyesi olarak çalışabilen son bir gönüllü arıyoruz. İdeal adaylar aşağıdaki alanlarda deneyime, eğitime veya ilgiye sahip olmalıdır:

– Sosyal Eğitim ve entegrasyon, Psikoloji, Sosyoloji, Antropoloji veya benzeri alanlar.

– Sesli görseller, Web yönetimi, Sosyal medya veya ilgili konular.

– Dışlanma, dışlanma riski altındaki kişilerle veya fırsatları daha az olanlarla çalışmak/gönüllülük yapmak. Daha önceki deneyimlere dayanarak, bu projede İspanyolca dilinde en az orta düzeyde yeterlilik (B1/B2) gereklidir.

Proje Yeri: Gandia, İspanya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/06/2024 – 30/06/2025

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

Proje Sahibi: CARITAS GANDIA

İspanya Uzun Dönem ESC Projesi

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:, ,