Skip to content Skip to footer
İtalya Eğitim Kursu Projesi

İtalya Eğitim Kursu Projesi

İtalya’da  20/05/2024 – 24/05/2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4 Günlük İtalya Eğitim Kursu Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Ana hedefler şunlardır:

-YPWFO dahil olduğunda; uluslararası ve eğitimsel proje yönetimi için bazı yeterlilikler, resmi olmayan yöntemleri dönüştürme ve uyarlama yeteneği, karma bir grupla çalışmaya yönelik beceriler geliştirmek.

-ESC projeleri için uluslararası ve yerel düzeyde sürdürülebilir ortaklıkların geliştirilmesini desteklemek.

-ESC projelerinde yer alan profesyonellerin ve uygulayıcıların kapasite geliştirmelerine destek sağlamak ve katılımcıları geniş bir yelpazedeki farklı (dezavantajlı) genç gruplarının ve karma gruplarla yapılan gençlik çalışmalarının dışlanması/dahil edilmesi konusunu anlama, tartışma ve yüzleşmeye dahil etmek ( karma gruplar fırsatları olmayan ve daha az fırsata sahip gençleri içerir)

Eğitim Kursu, gençlik kuruluşlarında, gönüllü kuruluşlarda, gençlik kulüplerinde, gençlik gruplarında vb. aktif olan ve diğer insanlarla çalışmaya istekli gençlik çalışanlarına, proje yöneticilerine ve koordinatörlerine, denetçilere ve eğitmenlere, destek personeline vb. yöneliktir. Çeşitlilik yönetimi ve proje yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteriyorum ve ESC Gönüllülük ve Dayanışma Projeleri eylemlerini planlamak istiyorum. Katılımcıların bu konular hakkında temel bir anlayışa ve bilgiye sahip olmaları, bu projelerde ve bu hedef gruplarla ilgili temel düzeyde deneyime sahip olmaları beklenmektedir.

Program, farklı altyapılardan gelen, farklı zorluk ve engellerle karşı karşıya kalan ve ESC projelerine dahil olabilecek gençleri kapsayan ESC projelerinin uygulanmasında yeni ve etkili bir yaklaşımın geliştirilmesine ve hayata geçirilmesine olanak sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Ders, yaygın eğitimin ilke ve uygulamalarına dayalı olacak ve öğrenme için çeşitli çalışma yöntemleri kullanılacaktır. Öğrenme metodolojisi, katılımcıların birbirlerinden öğrenebilecekleri ve daha az fırsata sahip gençleri teşvik etmeye yönelik projelerin kalitesini artırma konusunda kendilerini daha güçlü hissedebilecekleri bir atmosferde deneysel öğrenme kavramına dayanmaktadır.

Eğitim Kursu Detayları:

Bu Eğitim Kursu Avrupa Dayanışma Programı ülkelerinden 25 katılımcıya yöneliktir. Varış günü ve aktivitenin başlama tarihi 20 Mayıs, ayrılış günü ise 24 Mayıs’tır.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Katılım Ücreti: Bu proje, Avrupa Dayanışma Birliği’nin katılımcı Ulusal Ajansları ve Erasmus+ Gençlik Eylem Programı tarafından finanse edilmektedir. Katılım ücreti ülkeden ülkeye değişmektedir. Ülkenizdeki katılımcıların katılım ücreti hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Ulusal Ajansınızla veya SALTO Kaynak Merkezinizle (SALTO) iletişime geçin.

Konaklama ve Yemek: Aksi belirtilmediği sürece, bu teklifin ev sahibi ulusal ajansı veya SALTO’ su konaklamayı organize edecek ve konaklama ve yemek masraflarını karşılayacaktır.

Seyahat İadesi: Lütfen seyahat masraflarınızı destekleyip desteklemeyeceklerini öğrenmek için NA veya SALTO’nuzla iletişime geçin. Cevabınız evet ise, seçildikten sonra seyahat biletlerinizin rezervasyonunu ve seyahat masraflarınızın geri ödenmesini düzenlemeye yönelik genel prosedür hakkında daha fazla bilgi edinmek için Ulusal Ajans veya SALTO’nuzla tekrar iletişime geçin.

KATILIMCI PROFİLİ

Gençlik çalışanları, Eğitmenler, Gençlik liderleri, Gençlik proje yöneticileri, Gönüllü mentorlar, Gençlik koçları

İtalya Eğitim Kursu Projesi

Proje Yeri: TBD, İtalya

Proje Faaliyet Tarihi: 20/05/2024 – 24/05/2024

Son Başvuru Tarihi: 16/04/2024

Organizatör: İtalyan E+ Ulusal Ajansı ve Avrupa Dayanışma Birliği (Ulusal Ajans)

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

Erasmus+ Eğitim Kursu Programı Nedir?

Eğitim kursu programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradan okumanızı öneririz.

Salto Youth Proje Başvuru Rehberine ulaşmak için Buraya tıklayın.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler