Skip to content Skip to footer
İtalya Eğitim Kursu Projesi

İtalya Kısa Dönem ESC Projesi

İtalya’nın Brindisi şehrinde 01/01/2024 – 31/12/2024 tarihleri arasında toplam 9 hafta olarak gerçekleşecek olan İtalya Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Gönüllü faaliyetleri, toplumda kabul gören kadınlar ve çocuklara destek olmak amacıyla yürütülecektir. Gönüllünün yeteneklerine bağlı olarak aşağıdaki alanlarda destek sağlanacaktır: – Şiddet mağduru kadınlara destek sağlanacaktır. Çocuklar ve gençler için eğlence faaliyetleri ile sanatsal ve yaratıcı atölyelerde destek sağlanacaktır. Planlama süreçleri ve aktif katılım beklenmektedir.

ETKİNLİK SÜRESİNDE EĞİTİM

Gönüllülük faaliyetleri sırasında gönüllüler, eğitim, bakım, dayanıklılığın güçlendirilmesi ve güçlendirme faktörleri ile ilgili personele verilen tüm eğitimlere davet edilirler. Ayda 20 saat İtalyanca dersi garanti edilecektir. Gönüllünün dahil olacağı faaliyet saatleri dışında, ücretsiz olarak sağlanan tüm sanatsal eğitim kurslarına katılmak mümkündür.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Konaklama, il Faro sosyal kooperatifinin merkezinde sağlanmaktadır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, topluluk tarafından belirlenen saatlerde kuruluş tarafından garanti edilmektedir. Ofisler, topluluk ve laboratuarlar toplu taşıma araçlarıyla birbirine bağlıdır. Tüm ofislerimiz otobüs duraklarına yakındır, çocuklu kadınlar için kabul topluluğu merkezi tren istasyonunun yakınında yer almaktadır.

KATILIMCI PROFİLİ

Sorumlu bir toplum için aktif katılım süreçlerine yönelik motivasyon, insan ilişkilerine yatkınlık ve saygılı bir tutumdur. Kabul edilmeyen davranışlar arasında şiddet ve uyuşturucu kullanımı bulunmaktadır.

İtalya Kısa Dönem ESC Projesi

Proje Yeri:  Brindisi, İtalya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/01/2024 – 31/12/2024

Son Başvuru Tarihi: 01/10/2024

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla