Skip to content Skip to footer
Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

Kenya’nın Shianda şehrinde 02/09/2024 ile 28/02/2025 tarihleri arasında toplam 25 hafta olarak gerçekleşecek olan Kenya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

WE ArtCoop, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve sonuçları nedeniyle savunmasız durumda yaşayan Şianda’da (Kenya) kadınları ve çocukları bilinçlendirmek ve güçlendirmek için bir projenin geliştirilmesinde toplam 15 genci içeren bir İnsani Yardım ESC projesidir. 6 Ay boyunca 6 gönüllü, WEFOCO’NUN ekibine kadınlar ve çocuklar için yeni alanlar yaratma, hedef grubun güçlendirme süreçlerine aktif katılımını ve katılımını teşvik etme ve farkındalık yaratarak her bağlamda eleştirel vicdanlılığı teşvik etme konusunda katılacak ve destekleyecektir. Gönüllüler, ruh sağlığı, cinsiyete dayalı şiddetin sonuçları ve cinsel eğitimin önemi üzerinde çalışarak, bağlamlarında tespit edilen farklı sosyal sorunlara farkındalık yaratmak için yenilikçi, yaygın eğitim ve sanatsal yöntemler tasarlayacak ve geliştireceklerdir. Gönüllüler, wefoco’nun ruh sağlığını geliştirme ve deneyim ve görüşleri paylaşacak alanlar yaratma faaliyetlerine katılacak.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllülük döneminin başında gönüllüler, wefoco’nun faaliyetlerini gözlemleyecek ve nerede yer aldıklarını bilmek için toplulukla etkileşime gireceklerdir. Daha sonra, gözlemlerine dayanarak gönüllüler faaliyetler ve müdahale önerecek ve wefoco’nun proje ve programlarında toplumla farklı sanatsal farkındalık ve eğitim faaliyetleri geliştireceklerdir. Gönüllüler toplumla düzenli faaliyetler yürütecek, faaliyetlerin nasıl planlanıp geliştirileceğini öğrenecek ve yeni faaliyetler önereceklerdir. Gönüllüler ve öğretmenler geliştirilen faaliyetleri ortaklaşa değerlendireceklerdir.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllülere ESC İnsani Yardım fonlarının kapsadığı aşağıdakiler sağlanacaktır• * Projenin Şianda’daki müdahale yerine gidiş-dönüş ulaşım; * Genç gönüllüler için hazırlanan WEFOCO tesislerinde konaklama. Gönüllüler tüm gönüllülük süresi boyunca aynı yerde kalacak; gönüllülüklerinin ilk gününden itibaren konaklama hazırlatacaklar; • Yemek; • Vize; • Cep harçlığı.

KATILIMCI PROFİLİ

Gönüllüler, sanatsal ve toplumsal becerileri geliştirmek, dışlanmış topluluklarla çalışarak kimliklerini güçlendirmekle ilgilenmelidir. Sosyo-eğitim alanında bilgi sahibi olmak ve yaygın eğitim becerilerine sahip olmak değerlidir. Sosyal temalar üzerine bir mesleğe sahip olmak da önemlidir. Dışlanmış topluluklar, gençler ve nüfus ile sosyal projelere katılım değerlidir. Gençlerin dışlanma, kadın hakları savunmasızlığı ve sosyal gerçekler hakkında bilgi edinme motivasyonu ve güçlendirme üzerine çalışmak için toplum sanatı metodolojileri ile ilgili ilgi alanlarına sahip olmaları önemlidir.

Proje Yeri: Shianda, Kenya

Proje Faaliyet Tarihi: 02/09/2024 ila 28/02/2025

Son Başvuru Tarihi: 20/05/2024

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!