Skip to content Skip to footer

Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

Kenya’nın Shianda şehrinde 02/09/2024 ile 28/02/2025 tarihleri arasında toplam 25 hafta olarak gerçekleşecek olan Kenya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

WE ArtCoop, Shianda’da (Kenya) cinsiyete dayalı şiddet ve sonuçları nedeniyle savunmasız durumda yaşayan kadın ve çocukları bilinçlendirmek ve güçlendirmek için bir projenin geliştirilmesinde toplam 15 genci içeren bir İnsani Yardım ESC projesidir. 6 ay boyunca 6 gönüllü, kadınlar ve çocuklar için yeni alanlar yaratma, hedef grubun güçlenme süreçlerine aktif katılımını ve dahil olmasını teşvik etme ve farkındalık yaratma yoluyla her bağlamda eleştirel vicdanı teşvik etme konusunda WEFOCO ekibine katılacak ve destek verecektir. Gönüllüler, ruh sağlığı, cinsiyete dayalı şiddetin sonuçları ve cinsel eğitimin önemi üzerinde çalışarak, bağlamlarına göre belirlenen farklı sosyal sorunlara farkındalık yaratmak için yenilikçi, yaygın eğitim ve sanatsal yöntemler tasarlayacak ve geliştireceklerdir. Gönüllüler, WEFOCO’nun ruh sağlığını destekleme faaliyetlerine katılacak ve deneyim ve görüşlerin paylaşılabileceği alanlar yaratacaklardır.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllülük döneminin başlangıcında, gönüllüler WEFOCO’nun faaliyetlerini gözlemleyecek ve katıldıkları yerleri bilmek için toplulukla etkileşime gireceklerdir. Daha sonra, gözlemlerine dayanarak, gönüllüler faaliyetler ve müdahaleler önerecek ve WEFOCO’nun proje ve programlarında toplulukla birlikte farklı sanatsal farkındalık ve eğitim faaliyetleri geliştireceklerdir. Gönüllüler toplumla birlikte düzenli faaliyetler gerçekleştirecek, faaliyetlerin nasıl planlanacağını ve geliştirileceğini öğrenecek ve yeni faaliyetler önereceklerdir. Gönüllüler ve eğitmenler geliştirilen faaliyetleri birlikte değerlendireceklerdir.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllülere, ESC İnsani Yardım fonları tarafından karşılanan aşağıdaki hizmetler sağlanacaktır:

– Projenin Shianda’daki müdahale yerine ulaşım;

– Genç gönüllüler için hazırlanan WEFOCO tesislerinde konaklama,

– Gönüllüler tüm gönüllülük dönemi boyunca aynı yerde kalacaklar;

– Gönüllülüklerinin ilk gününden itibaren konaklama yerleri hazır olacak;

– Yemek;

– Vize;

– Cep harçlığı.

KATILIMCI PROFİLİ

Gönüllüler, sanatsal ve toplumsal becerileri geliştirmeye, dışlanmış topluluklarla kimliklerini güçlendirmek için çalışmaya ilgi duymalıdır. Sosyo-eğitim alanında bilgi sahibi olmak ve yaygın eğitim becerilerine sahip olmak değerlidir. Sosyal temalar üzerine bir mesleğe sahip olmak da önemlidir. Dışlanmış topluluklar, gençler ve nüfus ile sosyal projelere eski katılım kabul edilmektedir. Gençlerin dışlanma, kadın hakları ihlalleri ve sosyal gerçekler hakkında bilgi edinme motivasyonu ve güçlendirme üzerine çalışmak için toplum sanatı metodolojileri ile ilgili ilgilerinin olması önemlidir.

Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Shianda, Kenya

Proje Faaliyet Tarihi: 02/09/2024 ila 28/02/2025

Son Başvuru Tarihi: 20/05/2024

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:,