Skip to content Skip to footer

Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

Kenya’nın Shianda şehrinde 02/09/2024 ile 28/02/2025 tarihleri arasında toplam 25 hafta olarak gerçekleşecek olan Kenya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

WE ArtCoop, Shianda’da (Kenya) cinsiyete dayalı şiddet ve sonuçları nedeniyle savunmasız bir durumda yaşayan kadın ve çocukları bilinçlendirmek ve güçlendirmek için katılımcı bir projenin geliştirilmesinde Avrupa ülkelerinden toplam 15 genci içeren bir İnsani Yardım ESC projesidir. 6 ay boyunca 6 gönüllü, kadınlar ve çocuklar için yeni alanlar yaratma, hedef grubun güçlenme süreçlerine aktif katılımını ve dahil olmasını teşvik etme ve farkındalık eylemleri yoluyla her bağlamda eleştirel bilinci teşvik etme konusunda WEFOCO ekibine katılacak ve destek verecektir. Gönüllüler, proje boyunca yürütecekleri ruh sağlığı, cinsiyete dayalı şiddetin sonuçları ve cinsel eğitimin önemi konularında çalışarak, bağlamlarında tespit edilen farklı sosyal sorunlarda (cinsiyete dayalı şiddet, cinsel eğitim/sağlık ve ruh sağlığı) farkındalık yaratmak için yenilikçi yaygın eğitim ve sanatsal metodolojiler tasarlayacak ve geliştireceklerdir.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Projenin analiz aşamasında WEFOCO’dan gönüllüler ve çalışanlar tarafından katılımcı gözlem. Programı ve faaliyetleri birlikte planlamak için projenin ve topluluğun tüm temsilcilerinden oluşan bir tanıtım grubunun oluşturulması. WEFOCO’nun günlük programı hakkında farklı sanatsal farkındalık ve eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi. Topluluk ile düzenli faaliyetler ve eğitmenler tarafından destek ve takip. Geliştirilen faaliyetlerin tanıtım grubu aracılığıyla ortak değerlendirilmesi.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Proje, gönüllüler için konaklama, yemek ve ulaşımı kapsamaktadır. Gönüllüler, kuruluşla çalışan genç gönüllüler için hazırlanan WEFOCO tesislerinde konaklayacaklardır. Bu konaklama, ulaşım ve yemek ESC İnsani Yardım fonları ve gönderen kuruluşun katkısı ile karşılanmaktadır. Gönüllüler tüm gönüllülük dönemi boyunca aynı yerde kalacaktır; gönüllülüklerinin ilk gününden itibaren konaklama yerleri hazırlanacaktır. Gönüllülük süresi boyunca vize de dahildir.

KATILIMCI PROFİLİ

Gönüllüler, sanatsal ve toplumsal becerileri geliştirmek, dışlanmış topluluklarla çalışarak kimliklerini güçlendirmekle ilgilenmelidir. Sosyo-eğitim alanında bilgi sahibi olmak ve yaygın eğitim becerilerine sahip olmak değerlidir. Sosyal temalar üzerine bir mesleğe sahip olmak da önemlidir. Dışlanmış topluluklar, gençler ve nüfus ile sosyal projelere katılım değerlidir. Gençlerin dışlanma, kadın hakları savunmasızlığı ve sosyal gerçekler hakkında bilgi edinme motivasyonu ve güçlendirme üzerine çalışmak için toplum sanatı metodolojileri ile ilgili ilgi alanlarına sahip olmaları önemlidir.

Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Shianda, Kenya

Proje Faaliyet Tarihi: 02/09/2024 ila 28/02/2025

Son Başvuru Tarihi: 31/05/2024

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:, ,