Skip to content Skip to footer
Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

Kenya’nın Nairobi şehrinde 01/02/2024 – 30/11/2024  tarihleri arasında toplam 26 hafta olarak gerçekleşecek olan Kenya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Genel olarak, ActionAid’in Kenya’daki insani yardım faaliyetleri sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmeye ve savunmasız toplulukların krizlere karşı dirençlerini artırmalarına destek olmaya odaklanmıştır. İzleme ve Değerlendirme (İ&D) gönüllüsü, kuruluşun izleme ve değerlendirme ekibini desteklemede kritik bir rol oynayacaktır. Gönüllülerin başlıca sorumluluğu, kuruluşun programlarının ve girişimlerinin etkinliğini ve etkisini ölçmek amacıyla veri toplama, analiz etme ve raporlama konusunda İ&D ekibine yardımcı olmaktır. Görevler arasında şunlar yer alacaktır: Proje sitelerinden ve paydaşlardan veri toplamak için saha ziyaretlerinde yardımcı olmak. Toplanan verilerin istatistiksel yazılımlar veya diğer ilgili araçlar kullanılarak temizlenmesine, düzenlenmesine ve analizine yardımcı olmak. İç ve dış paydaşlar için düzenli raporlar, veri görselleştirmeleri ve özetler üretmeye yardımcı olmak. İ&D planlarının uygulanmasında, hedeflere karşı ilerlemenin izlenmesine destek olmak.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllü, fırsat için katılımcıları hazırlamak amacıyla çevrimiçi bir önceden ayrılma eğitimine katılacak, aynı zamanda katılımcıları ev sahibi ülkeye hazırlamak, faaliyet dönemine ve Avrupa Dayanışma Birliği deneyimine dair bir giriş sağlayacak bir varış eğitimine katılacaktır. Gönüllüler, insan hakları temelli yaklaşım üzerine temel bir e-öğrenme kursu ve AADK’ya ilişkin bir tanıtım ve Kenyalılar tarafından geliştirilen bir yerinde tanıtım alacaklar. Gönüllülerin aldığı bazı eğitim kursları şunlardır: HRBA & Sosyal Eğitim Dönüşümü; Eğitmen faaliyetleri ve eğitimlere katılım; Koruma önlemleri.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Konaklama, ActionAid Kenya tarafından sağlanacaktır. Temel sağlık, güvenlik ve konfor standartlarını karşılayan bireysel konaklama düzeniniz olacak. Ev mütevazı bir şekilde döşenmiş olacak, su ve elektrik dahil olacak ve mutfaklar ve yemek odaları gibi ortak yaşam alanlarını içerebilir. Ofise gitmek için toplu taşımayı kullanmanız gerekecek, bu da konakladığınız yerden yaklaşık 7 km uzaklıkta olacak. Aylık yaşam giderlerinizi karşılamak için 350 EUR/mesajlık cep harçlığı alacaksınız. Konaklama, vize ve uçak biletleri doğrudan ActionAid tarafından karşılanacaktır.

Kenya Uzun Dönem ESC Projesi

KATILIMCI PROFİLİ

İzleme ve değerlendirme, veri analizi ve sosyal etki değerlendirmesi konularına güçlü ilgi. Karmaşık veri kümeleriyle çalışabilme yeteneği ve mükemmel ayrıntı dikkati. Verilerden anlam çıkarma ve çıkarımlar yapabilme yeteneği olan iyi analitik ve problem çözme becerileri. Rapor yazma ve sunma becerileri de dahil olmak üzere etkili yazılı ve sözlü iletişim becerileri. Değişen önceliklere uyum sağlama esnekliği ve dinamik bir ortamda çalışma yeteneği. İzleme ve değerlendirme veya araştırma projelerinde deneyim tercih edilir ancak zorunlu değildir.

Proje Yeri:  Nairobi, Kenya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/02/2024 -30/11/2024

Son Başvuru Tarihi: 31/12/2023

Proje Sahibi: ActionAid International Kenya

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler