Skip to content Skip to footer

Letonya Semineri

Letonya’da 13/05/2024 – 17/05/2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Letonya Semineri için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Etkinliğin temel amacı, gençlerle çalışmalarında kapsayıcı faaliyetler yürütmek isteyen gençlik çalışanları ve STK gençlik liderleri arasında yeterlilikler oluşturmaktır. Amaçlardan biri engelli ve sağlık sorunları olan gençlerin katılımına yönelik somut ve pratik tavsiyeler sağlamaktır.

Faaliyet, engelli katılımcıların çeşitli bireysel ihtiyaçlarına ve engelli gençleri ve sağlık durumlarını içeren uluslararası kısa süreli hareketlilik faaliyetlerinin farklı aşamalarına ilişkin akılda tutulması gereken her şeye genel bir bakış sağlamaya odaklanacaktır. Ayrıca, kaliteli engelliliği kapsayan faaliyetler için Avrupa gençlik programları çerçevesindeki finansman fırsatlarını da tanıtacaktır. Eğitim, katılımcıların ihtiyaçlarına göre şekilleneceğinden, adayların başvuru formunu doldururken önceki deneyim ve beklentilerini tam ve dürüst bir şekilde paylaştıklarından emin olmaları gerekmektedir.

Eğitim, engelli ve sağlık sorunları olan gençlerle çalışmaya açık, ancak engelliliği kapsayan Avrupa gençlik hareketliliğini planlarken çok az deneyimi olan veya konuyla ilgili olmayan deneyimleri olan kuruluşları desteklemeye yönelik bir araç olarak Engelliliği kapsayan Avrupa gençlik projeleri Engage in Inclusion Kılavuzuna atıfta bulunacaktır. aktiviteler.

Bu etkinlik, imkanları kısıtlı gençleri gençlik hareketliliği faaliyetlerine dahil etmek isteyen gençlik çalışanlarına, proje yöneticilerine ve farklı türdeki kuruluşların temsilcilerine hitap etmektedir. Engelli gençlerin ve sağlık koşullarının AB projeleri ve proje faaliyetleri, gençlik çalışmaları ve topluma katılımını ve katılımını güçlendirmek ve desteklemek için bir araç olarak programları keşfetmeleri için onlara alan sunar. 

Amaçlar ve Hedefler:

– Gençlik çalışanlarının ve STK gençlik liderlerinin engelli ve sağlık sorunları olan gençleri Avrupa gençlik hareketliliği faaliyetlerine dahil etme yeterliliklerini geliştirmek.

– Engelliliği kapsayan gençlik hareketliliği faaliyetlerini planlarken ve uygularken uygulamalı bir yaklaşım sunun.

– Engelli gençlerin ve sağlık durumlarının katılımını artırmak için somut ve pratik tavsiyeler ve yöntemler sağlayın.

– Engelliliği kapsayan gençlik hareketliliği faaliyetlerini planlarken dikkate alınması gereken hususları keşfedin.

– Engelli gençlerin ve sağlık koşullarının gençlik hareketliliği faaliyetlerine güvenli katılımı konusunda tavsiyelerde bulunun.

– Farklı engelleri olan kişilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun.

– Olası engelleri belirleyin ve iyi uygulamaları ve bunların nasıl aşılacağını keşfedin.

– Engelliliği kapsayan gençlik hareketliliği faaliyetlerinin pratik örneklerinden ilham alın

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Katılım Ücreti

Bu proje, Erasmus+ Programının katılımcı Ulusal Ajansları (NA’lar) tarafından finanse edilmektedir. Katılım ücreti ülkeden ülkeye değişmektedir. Ülkenizden gelen katılımcıların katılım ücreti hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Ulusal Ajansınızla iletişime geçin:

https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/contact/national-agegency_en

Konaklama ve Yemek

Bu teklifin ev sahibi Ulusal Ajansı konaklamayı organize edecek, konaklama ve yemek masraflarını karşılayacaktır.

Seyahat İadesi

Seyahat masraflarınızı destekleyip desteklemeyeceğini öğrenmek için lütfen Ulusal Ajansınızla iletişime geçin. Cevabınız evet ise, seçildikten sonra seyahat biletlerinizin rezervasyonunu ve seyahat masraflarınızın geri ödenmesini düzenlemek için ve genel prosedür hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere Ulusal Ajansınızla tekrar iletişime geçin.

KATILIMCI PROFİLİ

– Gençlik hareketliliği faaliyetlerini daha kapsayıcı hale getirmek ve başta engelli ve sağlık sorunları olan gençler olmak üzere daha çeşitli bir hedef gruba ulaşmak isteyen gençlik çalışanları ve kuruluşları.

– Erasmus+ ve/veya Avrupa Dayanışma Programı gençlik hareketliliği faaliyetleri konusunda deneyime sahip olmak ve engelli gençlerle ve sağlık sorunlarıyla çalışma konusunda çok az bilgiye sahip olmak

– Daha stratejik, kapsayıcı bir yaklaşım geliştirmek isteyen karma gruplara yönelik gençlik hareketliliği faaliyetleri düzenleme konusunda temel deneyime sahip kuruluşlar.

Her kökenden gençlik çalışanlarını ve STK Gençlik liderlerini başvuruda bulunmaya teşvik ediyoruz. Farklı katılımcıların katılımını mümkün kılmak için her türlü bireysel ihtiyacı sizinle görüşeceğiz (yorumlama, kişisel yardım/destek vb.). Eğitim kursunun mekanı tekerlekli sandalye erişimine uygundur.

Katılımcıların 13 Mayıs’ta Letonya’ya varmaları beklenecek ve 17 Mayıs ayrılış günü olacak.

Sorularınız için iletişim:

Lelde Vaivode

E-Posta: Lelde.Vaivode@jaunatne.gov.lv

Telefon: +37167356247

Proje Yeri: Letonya

Proje Faaliyet Tarihi: 13/05/2024 – 17/05/2024

Son Başvuru Tarihi: 04/04/2024

Proje Sahibi: Letonya Gençlik Uluslararası Programları Ajansı (Ulusal Ajans)

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Facebook grubumuz için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla
-Twitter hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:, ,

Bir Yorum Bırak