Skip to content Skip to footer
erasmus plus türkiye

Macaristan Kısa Dönem ESC Projesi

Macaristan’ın Budapeşte şehirlerinde 06/07/2024 – 21/07/2024 tarihleri arasında toplam 2 hafta olarak gerçekleşecek olan Macaristan Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Ukrayna’dan kaçmak zorunda kalan çocuklar için anlamlı programlar sağlamak için bize katılın. Ana faaliyet, Terre des hommes’un Dayanıklılık İnovasyon Tesisleri’nde çocuklar için atölye çalışmaları ve boş zaman etkinlikleri düzenlemektir. Programların ana amacı, Ukraynalı mültecilere ve yerel dezavantajlı çocuklara anlamlı ve unutulmaz bir 2 haftalık yaz deneyimi sunmaktır. Gönüllüler, Tdh personelinin çalışmalarını destekleyerek tüm çocukların güvenliğini sağlamak ve ihtiyaç duydukları bakımı sağlamak için çalışacaklar. Belirli faaliyetler, RIF atölyelerinde yardımcı olma, şehirlerde çocukları farklı mekanlara götürme gibi etkinliklerin desteklenmesini içerecek. Program süresince, çocukların psikososyal iyiliklerini desteklemek için çeşitli eğlenceli ve etkileyici etkinlikler sunulacak, böylelikle onlar için olumlu ve etkin bir deneyim sağlanacak. İlk hafta 6-13 Temmuz’da Budapeşte’de ve ikinci hafta 14-21 Temmuz’da Győr’de gerçekleşecek.

Başvuru formu: https://form.jotform.com/egyesek/application-form-rif

ETKİNLİK SÜRESİNDE EĞİTİM

Gelmeden önce, katılımcılardan bir çocuk koruma kendi çalışma kursunu tamamlamalarını isteyeceğiz. İlk Pazar günü, bir günlük yönlendirme eğitimi sağlanacak. Bunu takiben, öğrenme ve mesleki gelişiminizi desteklemek için mentorluk oturumları yapılacaktır. Terre des hommes personeli, gerektiğinde kurum içinde ilave destek sağlayacaktır.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Tüm gönüllüler, Budapeşte (başkent) ve Győr (6. büyük şehir) ‘de bir hostel/yurtta konaklayacaklar. Öğle yemeği kurumda sağlanacak, kahvaltı ve akşam yemeği ise kendileri tarafından organize edilecek ancak proje maliyeti tarafından karşılanacak. Akşamlar ve hafta sonları, Budapeşte ve Győr şehirlerini keşfetmek için serbest olacak.

KATILIMCI PROFİLİ

Motivasyonu yüksek gönüllüler arıyoruz; empati, sabır ve küçük çocuklar ile gençlere öğretme deneyimine sahip olanlar. (Sözsüz) iletişimde iyi olan ve farklı yaş gruplarındaki çocuklarla iyi anlaşabilen kişiler tercih edilir. Bu çalışma kampı, çocuklar ve mültecilerle çalışma deneyimine sahip veya ilgilenen gönüllüler için özellikle uygundur. Gönüllülerin Ukrayna veya Rusça dillerinden temel düzeyde bilgi sahibi olmaları avantajdır.

Proje Yeri: Budapeşte – Macaristan

Proje Faaliyet Tarihi: 06/07/2024 – 21/07/2024

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiştir

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Facebook grubumuz için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla
-Twitter hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:, ,