Skip to content Skip to footer
erasmus plus türkiye

Macaristan Kısa Dönem ESC Projesi

Macaristan’nın Budepeşte şehrinde 03/08/2024 – 18/08/2024  tarihleri arasında toplam 2 hafta olarak gerçekleşecek olan Macaristan Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Ukrayna’dan kaçmak zorunda kalan çocuklara anlamlı programlar sağlamak için bizimle birlikte çalışın. Ana faaliyet, Terre des hommes’un Resilience Innovation Tesislerinde çocuklara yönelik atölye çalışmaları ve boş zaman etkinlikleri düzenlemek olacak. Programların temel amacı Ukraynalı mültecilere ve yerel dezavantajlı çocuklara 2 haftalık anlamlı ve unutulmaz bir yaz deneyimi sunmaktır. Gönüllüler, tüm çocukların sahadaki güvenliğini sağlamak ve gerektiğinde onlarla ilgilenmek için Tdh personelinin çalışmalarını destekleyecektir. Spesifik faaliyetler arasında RIF atölyelerinde yardım, saha dışı faaliyetlerde yardım ve şehirlerdeki çocuklara farklı yerlere refakat etme yer alacak. Program süresi boyunca çocukların psikososyal refahını artırmak, onlara olumlu ve olaylı bir deneyim kazandırmak için çok çeşitli eğlenceli ve ilgi çekici aktiviteler sunulmaktadır. İlk hafta 3-10 Ağustos’ta Budapeşte’de, ikinci hafta ise 11-18 Ağustos’ta Győr’de olacak.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Tüm gönüllüler Budapeşte (başkent) ve Győr’de (6. büyük şehir) bir pansiyonda/yurtta kalacak. Öğle yemeği kurumda verilecek olup, kahvaltı ve akşam yemeği tarafımızdan organize edilmekte ancak proje maliyeti tarafından karşılanmaktadır. Akşamları ve hafta sonları Budapeşte ve Győr şehrini keşfetmek için ücretsiz olacak.

ETKİNLİK SÜRESİNCE EĞİTİM

Varıştan önce katılımcılardan bir kişisel çalışma kursunu (çocuk güvenliği) tamamlamalarını isteyeceğiz. İlk Pazar günü bir günlük oryantasyon eğitimi verilecektir. Bunu, öğrenmenizi ve mesleki gelişiminizi desteklemek için mentorluk oturumları izleyecektir. Kurumdaki Terre des hommes personeli, gerekirse daha fazla destek sağlayacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ

Küçük çocuklara ve gençlere eğitim vermek için empati duygusuna sahip, sabırlı ve deneyime sahip motive gönüllüler arıyoruz. (Sözsüz) iletişimde iyi olan ve farklı yaş gruplarındaki çocuklarla iyi geçinen kişiler. Bu çalışma kampı özellikle çocuklarla ve mültecilerle çalışma deneyimi olan veya çalışmakla ilgilenen gönüllüler için uygundur. Gönüllülerin temel Ukraynaca veya Rusça dil bilgisine sahip olması bir avantajdır. Daha fazla bilgi: https://shorturl.at/rRT34 Buradan başvurun: https://form.jotform.com/egyesek/application-form-rif

Proje Yeri: Budapeşte, Macaristan

Proje Faaliyet Tarihi: 03/08/2024 – 18/08/2024

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

Macaristan Kısa Dönem ESC Projesi

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler