Skip to content Skip to footer
moritanya Mauritania

Moritanya Uzun Dönem ESC Projesi

Moritanya’nın Nouakchott şehrinde 01/07/2024 – 31/05/2025 tarihleri arasında toplam 36 hafta olarak gerçekleşecek olan Moritanya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Alianza por la Solidaridad, ActionAid üyesi bir kuruluş olarak, eşitsizliklerle mücadele eden ve insan haklarının tanınması için çalışan aktif bir vatandaşlık yaratmayı hedefliyor. Toplumsal cinsiyete dayalı şiddeti ortadan kaldırmak, göçmenlerin haklarını güçlendirmek ve iklim adaleti için iş birliği projeleri yürütüyoruz. Moritanya’daki ofisimize katılın! Harika bir profesyonel ekiple el ele çalışma şansınız olacak. Proje formülasyonu, rapor hazırlama ve diğer kuruluşlarla irtibatı destekleyeceksiniz. İletişim stratejisinin uygulanmasına katkıda bulunacaksınız. Ek olarak, iletişim malzemeleri oluşturup düzenleyeceksiniz; röportajlar, fotoğraflar ve videolar gibi bilgiler toplamak için saha çalışmalarına katılacaksınız ve deneyiminizin sonunda bir STK’nın sahada nasıl iletişim yürüttüğünü öğrenmiş olacaksınız.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllü, çok kültürlü bir ortamda diğer gönüllülerle birlikte kendi yatak odasına sahip bir yerde konaklayacaktır. Konaklama masrafları ve faturalar kuruluş tarafından karşılanacaktır. Gıda gibi tüm günlük masraflarınızı karşılamak için size aylık 534 € tutarında bir ödenek verilecektir. Alianza faaliyetlerine katılımınız için size bir araç tahsis edilecektir. Ayrıca, konaklamanız süresince tüm sağlık masraflarınızı karşılayacak bir sağlık sigortanız olacaktır. Size benzersiz bir deneyim sunmak için en uygun ortamı oluşturduk.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Alianza’da gönüllü olarak, STG’mize ve Avrupa Dayanışma Korps programına giriş gibi konuları kapsayan eğitimler alacaksınız. Ayrıca, daha spesifik olarak feminist liderlik ve kendi çalışma politikalarımız konusunda eğitim verilecektir. Gönüllülüğünüzün sonunda, hem sahada hem de ofiste çok disiplinli bir ekipte nasıl çalışacağınızı öğrenecek ve uyguladığımız projelerle ilgili mesleki profilinizi güçlendirecek tarım-ekoloji, sosyal eylem veya kadın hakları gibi alanlarda özel eğitim almış olacaksınız.

KATILIMCI PROFİLİ

Tarım alanında bilgi sahibi birini arıyoruz. Tarım ekolojisi ve hidroloji alanında geçmiş deneyim bir avantajdır. Sahada yararlanıcı nüfusla birlikte çalışmaya ve bilgi birikimini proje uygulamasına katkı sağlamaya istekli motive olmuş birini arıyoruz. Proje döngüsü deneyimi de bir avantaj olacaktır. Fransızca zorunludur, İspanyolca ise bir avantajdır. Göçmenseniz, kırsal alanda yaşıyorsanız, sınırlı ekonomik desteğiniz varsa veya başka herhangi bir dezavantaja sahipseniz, başvurmaktan çekinmeyin, bu fırsat herkes için!

Moritanya Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Nouakchott, Moritanya

Proje Faaliyet Tarihi:  01/07/2024 – 31/05/2025

Son Başvuru Tarihi: 02/06/2024

Proje Sahibi: Alianza Mauritania

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:,