Skip to content Skip to footer
moritanya Mauritania

Moritanya Uzun Dönem ESC Projesi

Moritanya’nın Nouakchott şehrinde 01/07/2024 – 31/05/2025 tarihleri arasında toplam 36 hafta olarak gerçekleşecek olan Moritanya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

ActionAid üyesi Alianza por la Solidaridad, eşitsizliklere karşı ve insan haklarının tanınması için mücadele eden aktif bir vatandaşlık elde etmeyi amaçlamaktadır. Cinsiyete dayalı şiddeti ortadan kaldırmak, göçmenlerin haklarını geliştirmek ve iklim adaleti için kalkınma işbirliği ve eğitim projeleri yürütmektedir. Moritanya’daki ofisimizde bize katılın! Harika bir profesyonel ekiple el ele çalışma şansına sahip olacaksınız. Proje formülasyonunda, raporların hazırlanmasında destek verecek, eylemleri haklı çıkarmak için ilgili bilgileri yöneteceksiniz. Ayrıca bilgi toplamak ve bir projenin eylemlerinin geliştirilmesine eşlik etmek için saha faaliyetleri yürüteceksiniz. Kadın haklarıyla ilgili her eyleme katılma şansına sahip olacaksınız: kırsal kesimdeki kadınlara uyarlanmış stratejiler düzenleyin ve planlayın, cinsiyet perspektifiyle girdiler oluşturun ve eğitim ve farkındalık artırma materyallerini gözden geçirin ve hatta oluşturun.

Aktivite Süresince Eğitim

Alianza’da bir gönüllü olarak, ONG’mize giriş ve Avrupa Dayanışma Birliği programına giriş gibi konuları kapsayacak bir eğitim alacaksınız. Ayrıca daha spesifik olarak feminist liderlik ve kendi çalışma politikalarımız konusunda eğitim alacaksınız. Gönüllülüğünizin sonunda, hem sahada hem de ofiste çok disiplinli bir ekipte nasıl çalışacağınızı bileceksiniz, ayrıca uyguladığımız projelerle ilgili özel eğitim almış olacaksınız. agro-ekoloji, sosyal eylem veya kadın hakları gibi alanlarda profesyonel profilinizi güçlendirmek.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllü, kendi bireysel yatak odasına erişimi olan çok kültürlü bir ortamda konaklamayı diğer gönüllülerle paylaşacaktır. Konaklama masrafları ve elektrik faturaları kuruluş tarafından karşılanacaktır. Yiyecek gibi tüm günlük masrafları karşılamak için gönüllüye aylık 534 € ödenek sağlanacaktır. Alianza’nın faaliyetlerine katılımınız için bir araç sağlanacaktır. Ayrıca, konaklamanız sırasında tüm sağlık masraflarınızı karşılayacak bir sağlık sigortanız olacaktır. Size eşsiz bir konaklama sağlamak için en elverişli ortamı inşa ettik.

KATILIMCI PROFİLİ

Bir ekip halinde öğrenmeye ve çalışmaya istekli ve yeni bağlamlara uyum sağlayabilen bir kişi arıyoruz. Cinsiyet bilgisi olan bir kişi arıyoruz. Yararlanıcı nüfusla birlikte sahada çalışmayı ve bilgisini projelerin uygulanmasında katkıda bulunmayı dört gözle bekleyen motive bir kişi arıyoruz. Proje döngüsündeki deneyim de bir avantaj olacaktır. Fransızca bir zorunluluktur ve İspanyolca bir varlıktır. Göçmenseniz, kırsal alanlarda yaşıyorsanız, sınırlı ekonomik desteğiniz varsa veya kaydolmaktan çekinmeyin, bu fırsat herkes için!

Moritanya Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Nouakchott, Moritanya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/07/2024 – 31/05/2025

Son Başvuru Tarihi: 02/06/2024

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler