Skip to content Skip to footer
Polonya Eğitim Kursu Projesi

Polonya Kısa Dönem ESC Projesi

Polonya’nın Poznan şehrinde 03/07/2024 – 31/08/2024  tarihlerinde 8 hafta Polonya Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır! 

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Proje, 2024 tatilleri boyunca farklı ülkelerden 30 coşkulu gönüllüye sağlanan Poznań’daki şehrin kamusal alanlarında bir dizi yaratıcı aktiviteyi içeriyor. Katılımcılar, tüm yaz boyunca şehirde kalan çocuklar için halka açık animasyonları kolaylaştıracak ve aşağıdaki gibi kendi sanat sokağı festivalimizi hazırlayacaklar: muhteşem bir final! Kültürlerarası faaliyetler, çocukların Poznań’dan ayrılmadan uzak kültürlere “seyahat etmelerine”, dil becerilerini geliştirmelerine ve kültürler arası işbirliğinin önemini kavramalarına olanak tanıyacak. Gönüllüler, onları kendi festivalimizi oluşturmaya hazırlamak için Poznań çevresindeki açık hava festivallerine de katılacak.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, Poznań’daki Öğrenci Yurdu Jurand’ında, buzdolabı, çarşaf ve banyo erişimi bulunan ortak odalarda kalacaklar. Yakın bölgede mağazalar, süpermarket, yurdun hemen önünde otobüs ve tramvay durağı bulunmaktadır. Yatakhane ortak odalar sunmaktadır. CIM Horyzonty, her gönüllü için şehir merkezine yaklaşık yarım saat uzaklıkta olacak şekilde yerel bir ulaşım kartı sağlayacaktır. Gönüllülere cep harçlığı ve yemek yardımı verilecek. Festivaller sırasında katılımcılar çadırlarda kalacak.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

İlk hafta ESC katılımcıları, çocuklarla birlikte değerler ve aktiviteler ve festival hazırlığı konusunda yoğun bir eğitimden geçecekler. Proje sonunda son değerlendirme. Gönüllüler, gönüllülük ve gelişim süreçlerini destekleyecek deneyimli mentorlara sahip olacak; – Planlı entegrasyonlar, birbirini tanıma, Poznan, mentor ve koordinatörlerle değerlendirmeler, gerekiyorsa psikologlar. Sorumlular her faaliyet yerinde çalışmalarını yöneteceklerdir.

KATILIMCI PROFİLİ

-Coşkulu, aktif olmanız, sokak/kültürlerarası faaliyetlere ilgi duymanız, çocuklarla çalışmaktan, sanattan hoşlanmanız, resmi olmayan eğitim ve festivallerle eğlenmeniz gerekiyor.

– İletişim dili ingilizce olmalı.

-18-30 yaş aralığında katılımcılar aranıyor.

 

Proje Yeri: Poznan, Polonya

Proje Faaliyet Tarihi: 03/07/2024 – 31/08/2024

Son Başvuru Tarihi:  30/04/2024

Polonya Kısa Dönem ESC Projesi

BAŞVURU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

Etiketler:, ,