Skip to content Skip to footer
Polonya Uzun Dönem ESC Projesi

Polonya Uzun Dönem ESC Projesi

Polonya’nın Rabka-Zdroj şehrinde 01/02/2024 – 01/10/2024 tarihleri arasında toplam 35 hafta olarak gerçekleşecek olan Polonya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Rabka-Zdrój adlı Küçük, güzel dağ kasabasındaki gönüllülerin temel amacı, kasabada gençlik olanaklarını artırmaya katkıda bulunmaktır. Gönüllüler, Rabka-Zdrój’da yaşayan, öğrenen, çalışan 13-26 yaş arasındaki gençlerle birlikte kendi girişimlerini, gençlik projelerini, kültürel etkinlikleri ve beceri geliştirme faaliyetlerini geliştirmek için çalışacaklardır. Gönüllüler (3 kişilik bir grup halinde çalışacaklar) gençlik merkezini yönetecek, dil animasyonları düzenleyecek, yerel gençlik festivallerine katılacaklar ve Rabka-Zdrój’da düzenlenen Europe4Youth’un uluslararası hareketliliklerine, işlettiğimiz Eğitim ve Eğitim Merkezi’nde yardımcı olacaklar. Bu noktada entegrasyon da çok önemlidir. Neler öğreneceksiniz? Küçük bir kasabada gençlik çalışmalarını nasıl organize edeceğinizi, resmi olmayan eğitim faaliyetlerini nasıl yürüteceğinizi, gençlik değişimleri ve festivalleri nasıl organize edeceğinizi, gençlik politikası geliştirme, güçlendirme vb. konularda nasıl çalışacağınızı öğreneceksiniz.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllülere Polonya Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen varış eğitimi sunulacaktır, ancak aynı zamanda Europe4Youth’ta adaptasyon eğitimlerine tabi tutulacaklardır. Bu eğitimler şunları içerir:

 • Europe4Youth’un çalışma tarihçesi ve çeşitliliği,
 • Gençlik çalışması değerleri, prensipleri, standartları ve Europe4Youth’ta nasıl yapıldığı,
 • Gençlik çalışması becerilerinin geliştirilmesi,
 • Gençlik bilgisi ve fırsatları (Rabka’daki gençlere bu konuda bilgi verileceksiniz),
 • Eğitim oyunları, eduLARP metodolojisi ve kullandığımız diğer harika yöntemler,
 • Sosyal çalışmalarda proje yönetimi.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Konaklama, Rabka-Zdrój’daki Eğitim ve Eğitim Merkezi ReZone’den 10 dakika yürüme mesafesindeki sevimli 3 kişilik dairede sağlanacaktır. Daire, dağlara ve gün batımına bakan güzel bir ahşap evde yer almaktadır. Sahibi çok dost canlısıdır ve gençleri sever 🙂 Gıda için günlük 3,5 avro miktarında bir ödenek, dairedeki mutfak ve gerekli tüm olanaklara sahiptir. Seyahat masraflarını, Erasmus+ kurallarının seyahat masraf sınırlarına kadar, etkinlik yerine ve geriye kadar karşılarız.

Polonya Uzun Dönem ESC Projesi

KATILIMCI PROFİLİ

18 ila 30 yaş arasındaki 3 gönüllü pozisyonu mevcuttur. Güçlü bir mesleki hazırlık ve büyük bir uygulama sunuyoruz. Bizim için motivasyon ve yaratıcılığı, sorumluluğu ve girişimi devreye sokma yeteneği önemlidir, çünkü yapacaklarınız (gençlik çalışması çerçevesinde) size aittir (fikir, uygulama, değerlendirme) – tabii ki destek ve kaynaklarımızla, ancak liderlik olmadan. Size bilgi, beceri, kaynakları paylaşarak ve sorumlulukları üstlenerek sizi yatırım yapmak istiyoruz.

Proje Yeri: Rabka-Zdroj, Polonya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/02/2024 – 01/10/2024

Son Başvuru Tarihi: 10/01/2024

Proje Sahibi: STOWARZYSZENIE EUROPE 4 YOUTH

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler