Skip to content Skip to footer

Polonya Uzun Dönem ESC Projesi

Polonya’nın Krakow şehrinde  02/09/2024 – 20/06/2025 tarihlerinde 41 hafta Polonya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır! 

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Krakow’da 11 No’lu Okul Öncesi ve Okul Kompleksi’ndeki anaokuluna bir gönüllü arıyoruz. Anaokulu ilkokula yakın fakat ayrı bir binada bulunmaktadır. Gönüllü olarak anaokulunda haftada 5 gün, günde 6 saat çalışmakta ve projedeki diğer görevlerle birlikte bu süre haftada 38 saate kadar çıkmaktadır. Gönüllünün görevleri şunlardır:

– Küçük oyunlar hazırlayarak çocukları dil öğrenmeye teşvik etmek,

– Gönüllünün ülkesi hakkında sunumlar yapmak,

– Mekan dışında ve oyun alanındaki gezilerde yardımcı olmak,

– Birlikte bazı oyunlar oynamak,

– Çizim yapmak,

– Önemli tatiller (Anneler Günü, Çocuk Bayramı) için performansların hazırlanmasına yardımcı olmak. ),

– Tatilleri birlikte kutlamak (Noel, Paskalya).

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler okulun yakınındaki daireye yerleştirilir ve burası tam anlamıyla 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca şehirde kolayca hareket edebilmeniz için aylık kartlar da sağlıyoruz. Her ayın başında gönüllülere cep harçlığı (150 €) ve yiyecek yardımı (70 €) verilmektedir. Parayı her zaman gönüllülerin Polonya bankasında veya Revolut’ta açtığı banka hesabına aktarıyoruz. Vakıf IB Polska gönüllüler için daireler kiralıyor. Bir dairede 4 kişi, bir odada 1 veya 2 kişi konaklayabilmektedir. Banyo ve mutfağı paylaşıyorlar. Gönüllüler seyahat masraflarını mesafe hesaplayıcısına göre belirlenen miktarda geri alırlar.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

IB Polska koordinatörleri, işe alım sırasında projeyle ilgili tüm önemli bilgileri ve hatta gönüllünün Krakow’a varışından kısa bir süre önce daha pratik bilgileri sağlar. Gönüllünün ülkesinden gönderen kuruluş projenin hazırlanmasından sorumludur ve gönüllünün görevi toplantıya katılmaktır (çevrimiçi veya yüz yüze). Proje süresince gönüllüler Polonya Ulusal Ajansı tarafından verilen zorunlu eğitimlere katılmaktadır. Projenin bir kısmı da çevrimiçi Lehçe kursudur. IB Polska ayrıca gönüllülere yönelik farklı eğitimler de veriyor.

KATILIMCI PROFİLİ

Özel becerilere sahip gönüllüler aramıyoruz, ancak küçük çocuklarla çalışırken çizim yapmak, enstrüman çalmak veya şarkı söylemek her zaman memnuniyetle karşılanır. Çocuklarla komik şeyler yapmaya, birlikte bol bol gülmeye hazır, açık fikirli gençler arıyoruz. Sorumlu kişi olması gerekiyor. Gönüllünün yaşı: 18-30 yaş arası.

Proje Yeri: Krakow, Polonya

Proje Faaliyet Tarihi: 02/09/2024 – 20/06/2025

Son Başvuru Tarihi: 30/04/2024

Proje Sahibi: 11 Nolu Okul Öncesi ve Okul Kompleksi

Polonya Uzun Dönem ESC Projesi

BAŞVURU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler