Skip to content Skip to footer
Polonya Uzun Dönem ESC Projesi

Polonya Uzun Dönem ESC Projesi

Polonya’nın Krakow şehrinde 02/05/2024 – 27/06/2025 tarihleri arasında toplam 60 hafta olarak gerçekleşecek olan Polonya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Polonya’nın Krakow şehrinde 4 No’lu Özel Okul Kompleksi’ndeki anaokulunda uzun vadeli projemize katılmak isteyen 1 gönüllü arıyoruz. Bu proje 2 Eylül 2024’ten başlayarak 9 aydan fazla sürecek. Okulun uzun bir geleneği var çünkü 86 yıldır varlığını sürdürüyor. Okul, zihinsel engelli çocuklara mükemmel eğitim, yeniden doğrulama ve entelektüel gelişim sağlar. Gönüllüler genellikle sanat dersleri, spor salonu, bireysel doğrulama gibi ek bakımları sağlar, okul gezileri sırasında sinemaya, tiyatroya, müzelere, eğlence parklarına, okul şenliklerine, eğitim projelerine yardımcı olur, bütünsel sunumlar ve yarışmaların hazırlanmasına yardımcı olurlar. Velilerle yapılan toplantılara da katılacaklar. Anaokulunda, koordinatör ve öğretmenlerin desteğiyle gönüllülerin kendi fikirleriyle zihinsel engelli çocuklara uygun etkinlikler oluşturabilecekleri bir alan bulunmaktadır. https://ib-polska.pl/aktualnosci/esc-2024/

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Tüm gönüllüler Internationaler Bund Polska organizasyonunun koordinesi ile bu amaçla kiralık dairelere yerleştiriliyor. Bir dairede 4 kişiye kadar konaklama yapılmaktadır. Odalar tek veya çift kişiliktir. Her dairede her zaman ortak banyo ve mutfak bulunmaktadır. Daireler genellikle şehir merkezinde değil, ev sahibi kuruluşların bulunduğu mahallede yer almaktadır, ancak herkese yerel ulaşım için aylık kartlar sağlıyoruz. Gönüllüler projeye vardıklarında seyahat masraflarını geri alırlar. Her ay Polonya’da veya Revolut’ta açık olan banka hesabına harçlık ve yemek yardımı gönderiyoruz.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Adaylar projeye kabul edilmeden önce onlarla görüşmeler yapılıyor. Gönderen kuruluş, gönüllüyü ülkeden ayrılmadan önce projeye hazırlamalıdır. Proje sırasında IB Polska, gönüllüler için düzenli aylık toplantılar ve her kişiyle bireysel toplantılar düzenlemektedir. Faaliyetin en az 6 ay sürmesi durumunda Polonya Ulusal Ajansı tarafından verilen iki zorunlu eğitim de bulunmaktadır.

KATILIMCI PROFİLİ

Çok küçük yaştaki zihinsel engelli çocuklarla çalışmak isteyen ve onlara zaman ayırmaya hazır adaylar arıyoruz. Elbette sabırlı olmanız ve çocuklarla başlangıçta biraz zaman alan ilişkiler kurmaya hazır olmanız gerekiyor. Adayların açık, arkadaş canlısı, sıcak, yaratıcı ve empatik olmaları gerekmektedir. Ve çocuklarla iletişim kurmak için Lehçe öğrenmeye hazırım. Vokal, el becerisi, müzik veya spor gibi ek yeteneklere sahip olmak güzel olurdu. Adayların 18 ile 30 yaşları arasında olması gerekiyor çünkü bu, Avrupa Dayanışma Programı programının ana kuralıdır.

Proje Yeri: Krakow, Poland

Proje Faaliyet Tarihi: 02/05/2024 – 27/06/2025

Son Başvuru Tarihi: 31/05/2024

Proje Sahibi: Fundacja IB Polska

Polonya Uzun Dönem ESC Projesi

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

Etiketler:, ,