Skip to content Skip to footer
Romanya Eğitim Kursu Projesi

Romanya Kısa Dönem ESC Projesi

Romanya’nın Mustatesti şehrinde 01/04/2024 – 31/05/2024 tarihleri arasında toplam 8 hafta olarak gerçekleşecek olan Romanya Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Bu proje, bölgedeki ötekileştirilmiş topluluklardan gençlere kültürel etkinliklere ve gönüllülük girişimlerine katılma fırsatları sunarak gençlerin katılımını sağlamayı ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu hedef kapsamında planlanan faaliyetler arasında kültürel değişim programları, gönüllülük fırsatları ve gençleri güçlendirme programları yer almaktadır. Bu faaliyetler, kültürlerarası anlayışı teşvik etmek ve gençlere toplumlarında aktif vatandaşlar ve liderler olmaları için ihtiyaç duydukları beceri ve deneyimleri sağlamak üzere tasarlanmıştır.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Projenin ilk ayı oryantasyon aşaması olarak hizmet vermektedir. Bu süre zarfında birkaç temel alanda eğitim alacaksınız: Proje sırasında gerekli yönetim araçlarını kullanmayı öğrenmek; Gençlik faaliyetlerinin nasıl organize edileceği, uygulanacağı, değerlendirileceği, paylaşılacağı ve kaydedileceği konusunda eğitim; Faaliyetleri planlamanıza yardımcı olacak materyallere erişim sağlayacaksınız. Ayrıca, Romanya Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen Varış ve Dönem Ortası Eğitim oturumlarına katılmanız beklenmektedir. Ayrıca size çeşitli çevrimiçi kurslara erişimin yanı sıra mentorluk ve dil desteği de sunulacaktır.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Katılımcı bütçesi şunları kapsar:

1. Erasmus+ Mesafe Hesaplayıcısına göre ve gerçek seyahat masraflarına dayalı seyahat masrafları.

2. Vize masrafları 120 EUR’ya kadar.

3. Cep harçlığı olarak günlük 4 EUR tam harçlık.

4. Yemek ve temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için günlük 5 EUR alacaksınız. Çift kişilik odalarda konaklayacaksınız. Her gönüllü, bireysel yatak ve yardımcı mobilyaların yanı sıra ortak banyo, tam donanımlı mutfak, çalışma alanları, teras, bahçe ve diğer ortak tesislere (diğer gönüllülerle paylaşılacak) erişime sahip olacaktır.

Romanya Kısa Dönem ESC Projesi

KATILIMCI PROFİLİ

Aşağıdaki durumlarda bizim için ideal adaysınız: 18-29 yaş arasındaysanız; İyi İngilizce ve dijital becerilere sahipseniz; Gençlerle çalışmakla ilgileniyorsanız (deneyim bir artıdır); Yaratıcı, uyarlanabilir, yeni şeyler öğrenmekten hoşlanıyor ve stresi iyi yönetebiliyorsanız.

Proje Yeri: Mustatesti, Romania

Proje Faaliyet Tarihi: 01/04/2024 – 31/05/2024

Son Başvuru Tarihi: 01/05/2024

Proje Sahibi: Asociatia EUROACTIVE NGO

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!