Skip to content Skip to footer
Sırbistan Gençlik Değişimi Projesi

Sırbistan Uzun Dönem ESC Projesi

Sırbistan’ın Belgrad şehrinde 01/04/2024 – 31/07/2025 tarihleri arasında toplam 40 hafta olarak gerçekleşecek olan Sırbistan Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Caritas Sırbistan’da gönüllü olarak görev almak, insaniyeti, hoşgörüyü, dayanışmayı ve insanlık haysiyetine saygıyı teşvik etmeye katkıda bulunma fırsatı sunar. Gönüllüler, zihinsel sağlık, doğal afet risklerinin azaltılması, kapsayıcılığın önemi ve çeşitli savunmasız grupların karşılaştığı zorluklar gibi önemli konularda halkın farkındalığını artırmayı amaçlayan çeşitli görevlerde yer alacaklar. Bu fırsat sadece topluma geri vermekle ilgili değil, aynı zamanda kişisel gelişimle de ilgilidir. Gönüllüler, Caritas Sırbistan’ın personeliyle yakın çalışacaklar, içerik oluşturma, sosyal medya yönetimi, medya ilişkileri ve iş sektörü ile işbirliği yapma gibi beceriler geliştirerek kişisel gelişim yaşayacaklar. Bu deneyim, her görevin toplumsal iyileştirme ve kişisel gelişim hedefine katkı sağladığı tatmin edici bir günlük rutin vaat ediyor. Gönüllüler, çalışma saatlerinde Caritas Sırbistan’ın halkla ilişkiler ve iletişim ekibine katılacak, çeşitli materyallerin hazırlanmasına yardımcı olacak ve halka açık etkinliklere katılacaklar.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, Caritas Sırbistan’ın çeşitli projeleri kapsamında düzenlenen afet risklerinin azaltılması, engellilerle erişilebilir iletişim, koruma gibi eğitimlere katılma ve raporlama fırsatı bulacaklar.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, Belgrad Başpiskoposluğu’nun yenilenmiş dairelerinde konaklayacaklar, burası katedral kilisesi ve pastoral merkezin yanında bulunuyor. Daire, Belgrad’ın merkezi bir bölgesi olan Vraçar’da bulunuyor ve aynı zamanda Caritas Sırbistan ofisine de yakın bir konumda, toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir durumda. Caritas Sırbistan, aynı anda üç gönüllüyü barındırmayı planlıyor, bu gönüllüler birlikte yaşayacak ve kendi yemeklerini hazırlama özgürlüğüne sahip olacaklar. Çalışma saatlerinde düzenli öğle yemeği olmadığından, gönüllüler yakındaki mağazalardan birinde yemek seçebilecekler.

Sırbistan Uzun Dönem ESC Projesi

KATILIMCI PROFİLİ

Nitellikler ve beceriler: – Halkla ilişkiler ve bağış toplama alanında deneyim veya güçlü ilgi, Organize, sistematik ve sorumlu bir kişi – Sosyal medya yönetimi konusunda bilgi, Fotoğrafçılık becerileri, içerik oluşturma, sosyal medya yönetimi, WordPress kullanımı ve fotoğraf ve video düzenleme becerileri, İngilizce dil Gönüllülerin becerilerini geliştirme ve artırma, önemli projelere katkıda bulunma ve toplum yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefleyen bir ekip içinde yer alma fırsatı bulacaklar. Gönüllülerin proaktif, yenilikçi ve girişken olmaları beklenmektedir.

Proje Yeri: Belgrad, Sırbistan

Proje Faaliyet Tarihi:01/04/2024 – 31/07/2025

Son Başvuru Tarihi: 07/04/2024

Proje Sahibi: Caritas Serbia

BAŞVURU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!