Skip to content Skip to footer

Yunanistan Gençlik Değişimi Projesi

Yunanistan’ın Paralia şehrinde 17/04/2024 – 27/04/2024 tarihleri arasında gerçekleşecek toplam 10 gün olan Yunanistan Gençlik Değişimi Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Kadınların ve LGBTQ’ların insan hakları Avrupa’da hala tam olarak hayata geçirilmemiştir. Hâlâ çok sayıda cinsiyet ve toplumsal cinsiyet ayrımcılığı var. Avrupa’da kadınlara ve LGBTQ’lara yönelik nefret söylemindeki artış, özellikle de internet ortamında, endişe verici bir durumdur. Her ne kadar bazı üye devletler kadına yönelik şiddet ve aile içi istismarın önlenmesi ve bunlarla mücadeleye ilişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesini onaylamış ve Avrupa Konseyi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Stratejisi 2018-2023 etkin bir şekilde uygulanıyor olsa da, kadın haklarının ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin hayata geçirilmesi hala çok fazla çalışma gerektirmektedir. Yunanistan ve Avrupa’nın bu ortak ihtiyacı, geleceğin politikacıları, kanun yapıcıları, öğretmenleri ve ebeveynleri olan gençlerin genel duyarlılığını, anlayışını ve bilgisini artırmak ve Avrupa’daki toplumsal cinsiyet eşitsizliğini azaltmak için bir değişim yaratıcısı olmaları konusunda onlara ilham vermek amacıyla koro müziği aracılığıyla toplumsal cinsiyet farkındalığını artırma konusunda bir Gençlik Değişimi düzenlemeye itti.

Proje Hedefleri:

 • Katılımcıları toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili bir dizi konuda temel bilgiler, destekleyici veriler ve karşı argümanlar konusunda eğiterek toplumsal cinsiyet eşit(siz)liği konusundaki farkındalıklarını ve anlayışlarını artırmak;
 • Çeşitli uluslararası ortaklardan gelen gençler arasında iletişim ve bilgi paylaşımını teşvik etmek;
 • Toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin anlayış ve bilgiyi geliştirmek.
 • Koro üyelerini toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı savaşta müziği bir silah olarak kullanmaları ve gerekli kültürel değişimleri gerçekleştirmek için toplumlarına dahil olmaları konusunda eğitmek ve onlara ilham vermek.
 • Katılımcıların koro aracılığıyla analitik, yaratıcı ve iletişim becerilerini geliştirmelerine destek olmak,
 • İnsanların Erasmus+ ve gençlik hareketliliği alternatifleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak ve gelecekte daha fazla projede yer almaları ve işbirliği yapmaları için onları motive etmek.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Hotel Ifigenia Paralia Katerinis plaz, Paralia Yunanistan’da kalacağız.

Konaklama ve yemek (kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği) ve 2 kahve molası Erasmus+ Programı tarafından %100 karşılanmaktadır, Maksimum üç kişi aynı odada kalacaktır. Ekstra günlerle ilgili tüm masraflar (yemek, konaklama, geziler, yerel ulaşım veya proje için yapılmayan diğer masraflar) katılımcının kendisi tarafından karşılanmalıdır.

KATILIMCI PROFİLİ

 • Her takımdan 6 katılımcı (5 katılımcı ve 1 grup lideri)
 • Katılımcılar 18-30 yaş arasında olmalıdır Grup lideri için yaş sınırı yoktur
 • Katılımcılar müzisyenler, şarkıcılar, koro üyeleri, koro şefleri, ses mühendisleri ve video teknisyenleri arasından seçilmelidir
 • Katılımcılar enstrümanlarını getirmelidir
 • Her kuruluştan üç kadın ve üç erkek olacak
 • Katılımcılar müzisyenler, şarkıcılar, koro üyeleri, koro şefleri, ses mühendisleri ve video teknisyenleri arasından seçilmelidir

Proje Yeri: Paralia, Yunanistan

Proje Faaliyet Tarihi: 17/04/2024 – 27/04/2024

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

Yunanistan Gençlik Değişimi Projesi

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

Gençlik Değişimi (Youth Exchange) Programı Nedir?

Gençlik Değişimi Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için BURADAKİ yazımızı okumanızı öneririz.

Projelere Başvuru Rehberi‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Telegram Kanalımıza Abone Olmak için BURAYA tıklayın.