Skip to content Skip to footer

Sosyo-ekonomik ve Politik Uzmanlar İçin James Buchanan Bursu

Sosyo-ekonomik ve Politik Uzmanlar İçin James Buchanan Bursu. Adam Smith’in politik ekonomisine olan fikirlerini mi seviyorsunuz? Mercatus Center tarafından düzenlenen James Buchanan Fellowship’a katılın ve bir yıl boyunca sürecek olan bu burs programına katılma fırsatı yakalayın.

Ekonomik, siyasi ve sosyal koordinasyonun dinamikleri ve kurumsal temelleriyle ilgili sorulara çağdaş uygulamaları öğrenme şansını kendinize tanıyın.

James Buchanan Fellowship’a Uygunluk Eğer politik ekonomideki temel yazılara daha iyi bir anlayış kazanacağınızı düşünüyorsanız, aşağıdaki kriterleri yerine getirip getirmediğinizi kontrol edin:

Son altı yıl içinde doktora programından mezun olmuş olun Bir akademik kurumda ya da sosyal bilimler veya diğer bilimlerde derinlemesine araştırma yapan bir kuruluşta işe sahip olun Önümüzdeki akademik yıl boyunca kollokyumlara (üç haftasonu) katılabilme yeteneğine sahip olun

Ayrıca, seçildikten sonra şunları yerine getirmeniz gerekir:

Programa katılım süresince bir akademik kurum/kuruluşta çalışıyor olun Sosyal etkinlikler de dahil olmak üzere tüm planlanmış etkinliklere aktif katılımcı olun Her kollokyum oturumu için belirlenen materyalleri zamanında okuyun Her kollokyumun ve bursun sonunda değerlendirme anketlerini tamamlayın Kargonun gönderilebileceği güncel geçerli bir posta adresine sahip olun Program boyunca istendiğinde güncel özgeçmiş bilgilerini sağlayın ve güncelleyin Bir bursiyer olarak seçildikten sonra, kollokyumlara katılmak için gereken bir ödenek, tüm gerekli okuma materyalleri ve kollokyumlara katılmak için seyahat ve konaklama masraflarını kapsayan en fazla 8,000 dolarlık bir ödüle hak kazanırsınız.

George Mason Üniversitesi’nde üç hafta sonunu kapsayan ana politik ekonomi tartışmalarına katılma imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca, çağdaş politik ekonomi alanında keskin araştırmalarla uğraşan öğrenciler, mezunlar ve akademisyenlerden oluşan Mercatus ağına katılacaksınız.

Son Başvuru Tarihi: 15 Nisan 2024 23:59 GMT-0500

Buradan Başvurun Uygunluk: Akademik işe sahip doktora mezunu

Yer: George Mason Üniversitesi, Fairfax,

ABD Ödül: En fazla 8,000 dolarlık bir ödül

BURADAN BAŞVUR

Burs ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi için Mercatus Center web sitesine bakın.

— Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın. —
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Bir Yorum Bırak