Skip to content Skip to footer

UNODC İstanbul Staj

UNODC Birleşmiş Milletler İstanbul Staj, Güneydoğu Avrupa Bölge Ofisi (ROSEE), Avrupa, Batı ve Orta Asya Bölgesel Bölümü (RSEWCA), Operasyonlar Bölümü (DO), Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) yer almaktadır. ), İstanbul, Türkiye. Stajyer, ROSEE’nin İletişim ve Raporlama Görevlisinin doğrudan denetimi altında ve ROSEE Bölge Temsilcisi ile yakın temas halinde çalışacaktır. Öngörülen başlangıç tarihi Nisan/Mayıs 2023’tür.

Sorumluluklar

Stajyer, aşağıdakileri içerebilen ancak bunlarla sınırlı olmayan aşağıdaki görevleri yerine getirecektir:

• BM ve UNODC yetkileri ve yeni operasyonel öncelikler doğrultusunda, ROSEE operasyonlarının ve faaliyetlerinin geliştirilmesi, koordinasyonu ve iletişimi için destek fonksiyonlarını desteklemek.

• ROSEE İletişim Görevlisine etkili iletişimi ve erişimi artırmada ve el ilanları, haber bültenleri ve ROSEE için infografikler ve vektörler dahil diğer görünürlük malzemeleri için yaratıcı görseller geliştirmede yardımcı olun.

• ROSEE İletişim Görevlisine web hikayeleri, sosyal medya mesajları ve diğer promosyonel ürün ve faaliyetleri hazırlamasında yardımcı olun.

• Program teslimini izleme, görev/etkinlik hazırlığı, önemli UNODC birimlerinden ve saha ofislerinden veri toplama, inceleme ve analiz etme konularında SEE Bölge Temsilcisine yardımcı olun.

• Belirli konularda araştırma yapın ve çalışma kağıtları, raporlar, özet sunumlar hazırlayın.

• Toplantılara katılın ve notlar alın, sonuçlar hakkında tutanaklar ve brifingler hazırlayın.

• Yazışma, belge ve savunuculuk belgelerinin taslağını hazırlayın, Türkçe’ye/Türkçe’den tercüme edin ve hazırlayın.

• Gerektiğinde diğer görevleri gerçekleştirin.

UNODC Birleşmiş Milletler İstanbul Staj

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yeterlilikler

Eğitim
Birleşmiş Milletler Staj Programında staj yapmaya hak kazanmak için aşağıdaki koşulların karşılanması gerekir:

• Adaylar aşağıdaki koşullardan birini karşılamalıdır: (a) bir lisansüstü eğitim programına (ikinci üniversite derecesi veya dengi veya daha yüksek) kayıtlı olmak veya bu programı tamamlamış olmak; (b) bir birinci üniversite derecesi programının (minimum lisans seviyesi veya eşdeğeri) son akademik yılına kayıtlı olmak veya bu programı tamamlamış olmak. (YUKARIDAKİ OLASILIKLARDAN BİRİNİ DESTEKLEYEN ÜNİVERSİTEDEN RESMİ YAZILI KANIT INSPIRA BAŞVURUSUNA EKLENMELİDİR);

• Standart yazılım uygulamalarında bilgisayar okuryazarı olmak;

• Birleşmiş Milletler’in çalışmalarına gösterilen yoğun ilgiye sahip olmak ve Şart’ın ideallerine kişisel bir bağlılığa sahip olmak;

• Denemeye ve anlamaya istekli olma ve farklı fikir ve görüşlere karşı hoşgörülü olma dahil olmak üzere, farklı kültürel geçmişlere ve inançlara sahip bireylerle başarılı bir şekilde etkileşim kurma konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahip olmak.

İş deneyimi

Birleşmiş Milletler Staj Programına başvurmak için herhangi bir çalışma deneyimi gerekmemektedir. Eğitiminiz, eğitiminiz, ileri kurs çalışmalarınız veya becerileriniz, stajınız sırasında Birleşmiş Milletler’e fayda sağlamalıdır.

Diller

İngilizce ve Fransızca, Birleşmiş Milletlerin çalışma dilleridir. Bu staj için İngilizce ve Türkçe akıcılığı, yani sözlü ve yazılı yeterlilik gereklidir.

Bir Yorum Bırak